REKLAMA

Konstanty Radziwiłł o sieci szpitali: Myślę, że prace pójdą szybko

  • Autor: PAP/AT
  • 08 lutego 2017 12:07
Konstanty Radziwiłł o sieci szpitali: Myślę, że prace pójdą szybko (Konstanty Radziwiłł, fot.facebook.com/Radziwill.Konstanty)

• Ustawa w sprawie sieci szpitali będzie tematem obrad rządu za tydzień - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
• Mamy zapewnienie premier Beaty Szydło - wyjaśnił.
• Główne zmiany w służbie zdrowia mają polegać na tym, żeby pacjenci mieli lepszy dostęp do świadczeń medycznych i żeby jakościowo były one dobre - dodał minister.

Minister w TVP1 wyjaśnił, że nie stało się to wcześniej, ponieważ trzeba było jeszcze dokonać technicznych poprawek w projekcie ustawy. "Nic jednak nie stoi już na przeszkodzie, żeby rząd przyjął ją za tydzień, a następnie zostanie ona skierowana do Sejmu. Myślę, że prace pójdą szybko" - powiedział.

Radziwiłł dodał, że główne zmiany w służbie zdrowia mają polegać na tym, żeby pacjenci mieli lepszy dostęp do świadczeń medycznych i żeby jakościowo były one dobre. "Świadczeniodawcy koncentrują się obecnie na wykonywaniu procedur, a nie na opiece nad pacjentem" - podkreślił.

Minister zdrowia zaprzeczył, że wiele szpitali może znaleźć się poza ustaloną przez resort siecią. "91 proc. środków na lecznictwo szpitalne zostanie przeznaczonych na sieć szpitali. Przytłaczająca większość tych szpitali, które znają pacjenci, będzie zabezpieczona, żeby mogli oni czuć się bezpiecznie" - podkreślił.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA