REKLAMA

Konstanty Radziwiłł o sieci szpitali: Nie ma zagrożenia, by projekt nie miał poparcia większości

  • Autor: PAP/AT
  • 23 lutego 2017 11:20
Konstanty Radziwiłł o sieci szpitali: Nie ma zagrożenia, by projekt nie miał poparcia większości Jestem przekonany, że zmiany, których już dokonaliśmy w projekcie w porównaniu z tym pierwszym zbliżają nas do siebie i osiągniemy konsensus - powiedział minister (Konstanty Radziwiłł, fot.facebook.com/Radziwill.Konstanty)

• Ja się bardzo emocjonuje tą ustawą, ale przede wszystkim skupiam się na jej merytorycznej zawartości - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
• Nie obawiam się, żeby projekt ustawy o utworzenia sieci szpitali w Sejmie upadł - zapewnił minister.
• Zdanie odrębne zgłosił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

"Dyskusja między nami ma charakter merytoryczny i jestem głęboko przekonany, że zmiany, których już dokonaliśmy w projekcie w porównaniu z tym pierwszym zbliżają nas do siebie i osiągniemy konsensus" - powiedział w Radziwiłł w Radiu ZET o dyskusji z Gowinem.

Zdaniem ministra zdrowia nie ma zagrożenia, by projekt nie miał poparcia większości w Sejmie, gdzie w klubie PiS związana z Gowinem grupa liczy dziewięciu posłów (klub PiS ma 234 z 460 posłów). "Myślę, że jest duża szansa, że przynajmniej część tych osób da się przekonać. Sejm to poza tym są także inni i myślę, że nie ma problemu z tym, ja nie obawiam się tego, żeby ten projekt w Sejmie upadł" - przekonywał Radziwiłł.

Dopytywany, czy uzależnia swoje losy na stanowisku ministra zdrowia od uchwalenia projektu, Radziwiłł powiedział: "Ja nie jestem szefem partii, ja nie jestem szefem rządu i proszę im zostawić decyzję w tym zakresie".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zofia lat 82 2017-02-23 15:00:18
    Oczywiście, ze projekt zostanie przegłosowany! Przecież PiS wraz z Wolnymi i Solidarnymi ma większość parlamentarną :(REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA