REKLAMA

Konstanty Radziwiłł: Za tydzień rząd przyjmie ustawę ws. sieci szpitali

  • Autor: PAP/AT
  • 01 lutego 2017 08:17
Konstanty Radziwiłł: Za tydzień rząd przyjmie ustawę ws. sieci szpitali Ustawa o sieci szpitali ma wejść w życie 1 lipca 2017 r. (Konstanty Radziwiłł, fot.mz.gov.pl)

• Prawdopodobnie za tydzień rząd przyjmie ustawę wprowadzającą sieć szpitali - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
• Dodał, że uwzględniono wiele uwag zgłoszonych podczas konsultacji.

Radziwiłł ocenił na antenie Polsat News, że ustawa wprowadzająca sieć szpitali jest obecnie "najbardziej gorącym problemem, najbardziej dyskutowanym".

Szef resortu zdrowia wskazał, że projekt został skierowany do konsultacji na początku listopada. "Dochodzimy do momentu, w którym prawdopodobnie za tydzień rząd ją przyjmie" - powiedział minister.

Czytaj też: Umowa z NFZ tylko dla szpitali spełniających kryteria jakości

"Mówimy o ustawie, która ma wejść w życie 1 lipca 2017. (...) To pokazuje również tryb pracy. My naprawdę rozmawiamy, słuchamy tych, którzy mają coś do powiedzenia. W tej sprawie otrzymaliśmy, o ile pamiętam, coś około 500 stron uwag. Bardzo wiele z nich zostało uwzględnionych. (...) Bardzo dużo zmian zostało poczynionych pod wpływem tych konsultacji" - dodał minister.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA