REKLAMA

Konstytucja do zmiany? Stanisław Karczewski: To bardzo dobry moment

  • Autor: PAP/AT
  • 08 maja 2017 10:09
Konstytucja do zmiany? Stanisław Karczewski: To bardzo dobry moment Kopia Konstytucji 3 maja (fot.wikipedia.org/Adrian Grycuk)

Jest dobry czas by zmienić konstytucję - ocenił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

• Prezydent Andrzej Duda chce, aby w 2018 r.  odbyło się referendum w sprawie konstytucji.

• Marszałek Senatu przyznał, że był zaskoczony deklaracją prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą referendum ws. zmian ustawy zasadniczej.

• Moment do tego, aby zmienić konstytucję jest bardzo dobry - powiedział Karczewski.

Prezydent Andrzej Duda powiedział podczas uroczystości 3 maja, że chce, aby w sprawie konstytucji w przyszłym roku, gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się referendum, w którym naród powinien wypowiedzieć się na temat przyszłości ustrojowej swojego państwa, m.in. co do roli prezydenta, Sejmu, Senatu.

"O tym, że potrzebne są zmiany w konstytucji mówią wszyscy" - powiedział Karczewski w Telewizji WP. Przyznał jednocześnie, że był zaskoczony deklaracją prezydenta ws. referendum.

"Uważam, że to bardzo dobry moment - rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja, dwudziesta rocznica obowiązującej konstytucji. Moment jest bardzo dobry; moment do tego, aby zmienić konstytucję jest bardzo dobry" - powiedział Karczewski.

Pytany co zmieniłby w konstytucji, marszałek Senatu wskazał, że oczekiwałby odniesienia się do tego, że jesteśmy w Unii Europejskiej i NATO. "Muszą być zapisy określające wyższość naszego prawa nad prawem innych organizacji" - wskazał.

Karczewski powiedział, też że "popracowałby nad wzmocnieniem roli Senatu i ściśle dookreślił jego kompetencje". Ocenił też, że dobry byłby system kanclerski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA