REKLAMA

Kontrowersyjna wystawa w Istebnej uderza w PiS

  • Autor: PAP
  • 05 maja 2017 06:41
Kontrowersyjna wystawa w Istebnej uderza w PiS Lider PiS Jarosław Kaczyński (fot.:pis.org.pl)

Obrażające uczucia religijne i patriotyczne karykatury przedstawiające polityków PiS, które zostały wystawione w miejscowej galerii sztuki, wywołały oburzenie mieszkańców Istebnej.

Wójt twierdzi, że nic nie wiedział, właściciel galerii przeprasza, a mieszkańcy nie wierzą - pisze w komentarzu "Gazeta Polska Codziennie".

Obrazy zostały wystawione w Galerii Kukuczka w Istebnej w powiecie cieszyńskim. Jej właściciel Jan Kukuczka wyjaśnił w wypowiedzi dla "GPC", że chodziło o "zamknięty, prywatny pokaz".

- Autor karykatur, Piotr Jakubczak chciał pokazać swoje nowe obrazy, a ponieważ długo ze sobą współpracujemy, zgodziłem się. Wcześniej nie widziałem, co to są za treści. Kiedy je zobaczyłem, powiedziałem, że obrazy muszą zniknąć. I tak się stało - tłumaczy.

Sprawę bada wójt gminy Istebna, Henryk Gazurek. Gmina jest właścicielem nieruchomości oddanej w dzierżawę osobom prowadzącym galerię - zaznacza "Gazeta Polska Codziennie".

Zdaniem lokalnego działacza PiS Jana Legierskiego "to niemożliwe, żeby wójt i właściciel galerii nie wiedzieli wcześniej, co ma przedstawiać wystawa". Działacz PiS wraz z kolegami przygotował już wniosek żądający zerwania umowy z właścicielem galerii i dymisji wójta Istebnej.

"GPC" podkreśla w podsumowującej części artykułu, że Jan Kukuczka został skazany w latach 70. przez Sąd Powiatowy w Cieszynie na 2,5 roku więzienia za defraudację pieniędzy z Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska "Gronie" w Istebnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PiS

Skomentuj (2 komentarzy)

  • popis 2017-05-08 07:36:58
    za dużo szumu,czasami z prawdą trzeba się pogodzić
  • qq 2017-05-05 10:10:45
    kukuczka - czy to taki dzisiejszy Gorallenvolk?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA