REKLAMA

Konwencja Konstytucyjna w kwietniu

 • Autor: PAP/AT
 • 16 marca 2018 09:54
Konwencja Konstytucyjna w kwietniu W Konwencji Konstytucyjnej może w niej uczestniczyć około tysiąc osób (fot. Paweł Kula sejm.gov.pl)

Na koniec kwietnia, prawdopodobnie 26 kwietnia, odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym, Konwencja Konstytucyjna - poinformował wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Paweł Mucha zaznaczył, że w Konwencji Konstytucyjnej może w niej uczestniczyć około tysiąc osób, a w jej trakcie mogą zostać złożone ważne deklaracje prezydenta.

"Na koniec kwietnia, prawdopodobnie 26 kwietnia, będzie w Warszawie na Stadionie Narodowym, Konwencja Konstytucyjna. Przewidujemy około tysiąca uczestników na tej konwencji. Chcielibyśmy, żeby to byli przedstawiciel organizacji pozarządowych, żeby to byli także ludzie z regionów, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, żeby tam była spora grupa ludzi młodych. Na pewno poza wystąpieniem prezydenta także panele merytoryczne" - powiedział Mucha w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma 9".

Czytaj też: Dera: Po świętach mogą być znane pytania referendalne dot. nowej konstytucji

Jak zapowiedział, "nie wykluczam, że 3 maja mogą być ważne deklaracje pana prezydenta". "I tak samo nie wykluczam, czy nawet jestem przekonany, że w trakcie Konwencji Konstytucyjnej będą określone ważkie deklaracje pana prezydenta" - dodał Mucha.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • EuPi 2018-03-17 15:35:24
  Podała rozgłośnia katolicka? To ja sie pytam w jakim kraju ja zyję, w wyznaniowym? To pastwowe rozgłosnie nie działaja?
 • kija 2018-03-16 15:45:11
  Każda Konstytucja po 1945 roku, jest z mocy praw nieważna, tak jak obecne państwo o pseudonimie III RP . Najpierw należy zacząć rozmowy od dołu piramidy społecznej z udziałem rodowitych Polaków, do 4. pokolenia, tak jak to robią poważne państwa np. nasi bracia w Izraelu.Ponadto, nie należy zbytnio się wysilać mozolną pracą w mnożeniu artykułów Nowej Konstytucji, albowiem są gotowe wzory takiego dokumentu. Przecież Polska ma ponad 1000 lat tradycji - w przeciwieństwie do wielu i państw Europy i świata, a sejmikowanie i sejmy, jest Polskim "wynalazkiem".
 • A. krzak 2018-03-16 14:08:37
  Prezydent niech najpierw przestrzega tej konstytucji na którą przysięgał. Niech naprawi swoje łamanie konstytucji!
 • WoWa 2018-03-16 13:03:49
  Już samo wystąpienie władz w Poranku Rozgłośni Katolickich brzmi niepokojąco -myślę, że dla wielu obywateli. Kiedy wreszcie obce państwo Watykan (Kościół) zostanie odsunięte od przejmowania majątku narodowego ? Czy to jest legalne ?



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA