REKLAMA

Konwencja krajowa PO, Gdańsk, Schetyna: Zapłaciliśmy za styl uprawiania polityki

 • Autor: PAP/jm
 • 02 października 2016 13:55
Konwencja krajowa PO, Gdańsk, Schetyna: Zapłaciliśmy za styl uprawiania polityki Grzegorz Schetyna zapowiada, że PO będzie chciało likiwdacji IPN i CBA. (fot. Grzegorz Schetyna, Twitter)

• W niedzielę (2 paździenika) w Gdańsku odbywa się konwencja krajowa PO podczas której partia ma przyjąć deklarację programową zatytułowaną "Polska obywatelska 2.0",
• Według Grzegorza Schetyny, Platforma Obywatelska ma być konserwatywno-liberalną partią centrową, liberalną też w kwestiach światopoglądowych.
• Lider PO przeprosił również za to, że partia nie słuchała ludzi. - Zapłaciliśmy za to najwyższą cenę: przegraliśmy wybory - powiedział.

W niedzielnej (2 października) konwencji, która odbywa się w centrum kongresowym Expo w Gdańsku, bierze udział około półtora tysiąca działaczy Platformy i zaproszonych gości. Gościem specjalnym zjazdu jest były prezydent i były lider Solidarności Lech Wałęsa.

PO chce likwidacji IPN i CBA

Jak zapowiedział Schetyna podczas konwencji, PO będzie chciało zlikwidować IPN i CBA. - Będziemy musieli zlikwidować instytucje, które pod pozorem służenia szczytnym celom, służą interesowi jednej partii i stały się ośrodkami zatruwania życia publicznego, dlatego zapowiadam dzisiaj - zlikwidujemy IPN; zlikwidujemy też CBA. - Badanie historii nie może służyć manipulowaniu faktami - mówił Schetyna w trakcie konwencji PO w Gdańsku.

Zapowiedział również, że PO zamierza zlikwidować Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Ściganie przestępców to zadanie dla policji i służb, a nie dla polityków. Nie będzie naszej zgody na to, żeby powoływać nadpolicję, która dla wywołania strachu i paraliżowania swoich politycznych przeciwników przez aktualnie rządzących, prowadzi działania operacyjne - mówił.

Zespół parlamentarny ws. Smoleńska

Ponadto PO ma zamiar powołać zespół parlamentarny ds. zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej, w celu osiągnięcia korzyści politycznej. - Jest jeszcze jeden fałszywy, fatalny, zatruwający nasze życie publiczne owoc i to jest działalność Antoniego Macierewicza i wszystko, co jest związane z katastrofą smoleńską. Wykorzystując tragiczną katastrofę smoleńską, w której przecież - jak wiecie - zginęło też wielu naszych przyjaciół, wykorzystuje się tę katastrofę do nikczemnych, politycznych gier, do zakłamywania rzeczywistości - mówił szef Platformy.

Kompromis aborcyjny

Podczas konwencji PO w Gdańsku Schetyna zadeklarował też, że PO chce obecny "kompromis aborcyjny" zapisać w konstytucji. - Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie, że kompromis antyaborcyjny, to, co udało się zrobić na początku lat 90., dla nas wszystkich jest prawną świętością - powiedział. - Zrobimy wszystko, zbudujemy większość konstytucyjną i zapiszemy kompromis aborcyjny i będzie on chroniony w konstytucji Rzeczypospolitej. Zrobimy to - zaznaczył lider PO.

PO zapłaciło najwyższą cenę

- Wielokrotnie to słyszę, każdy z nas słyszy, że zawiedliśmy, że mieliśmy swój czas na zbudowanie takiej Polski, że mieliśmy 8 lat i tego nie zrobiliśmy. To prawda, nie zrobiliśmy wszystkiego, co zaplanowaliśmy, nie zrobiliśmy wszystkiego, co zapisaliśmy w naszych programach wyborczych - powiedział Schetyna. - Być może, na pewno, mało słuchaliśmy ludzi, ale zapłaciliśmy za to wielką cenę: przegraliśmy wybory - przyznał.

Według Schetyny Platforma zapłaciła cenę za "styl uprawiania polityki". - Wiemy, że na tym polu niektórzy z nas po prostu zawiedli i za to muszę i za to chcę w imieniu Platformy dzisiaj jeszcze raz powiedzieć: przepraszam - podkreślił Schetyna.

Jak mówił, nie wolno jednak zapominać o ideach i wartościach. - Nawet najlepsza polityka bez orientacji na człowieka staje się po prostu pusta, dlatego w centrum naszej polityki był, jest i zawsze będzie człowiek i wspólnota, którą tworzy - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • OburzająceBrednie 2016-10-02 19:17:40
  Przez 8 lat okradali Polaków, niszczyli nasz kraj!!! I jeszcze im mało!!!
 • PO-hańba i Wstyd!!! 2016-10-02 16:47:53
  SZKODNIKÓW i SPRZEDAWCZYKÓW(niemiec) z PO,SLD i PO w Nowoczesnym WYDANIU-ZLIKWIDUJEMY !!!!!!!!!!! Trzeba to zrobić dla dobra POLSKI i POLAKÓW!!!! Bo inaczej będzie ..."POLSKA ISTNIAŁA TEORETYCZNIE..." "CHU- DUP- i KAMIENI KUPA" ... Schetru .
 • martin 2016-10-02 16:46:18
  Belkot przygłupa o wyglądzie mafiozy . Szkodnicy i aferzyście co rozkradli Polskę .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA