REKLAMA

Konwencja PO we Wrocławiu: sprzeciw wobec "niszczenia edukacji przez PiS"

  • Autor: PAP/MN
  • 04 września 2016 14:06
Konwencja PO we Wrocławiu: sprzeciw wobec "niszczenia edukacji przez PiS" Nie pozwolimy na to, by minister edukacji rujnowała polską szkołę - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna (fot. men.gov.pl)

• Sprzeciw wobec "niszczenia edukacji przez PiS" zawiera tzw. Deklaracja Wrocławska, którą podpisali w 4 września we Wrocławiu uczestnicy regionalnej konwencji programowej PO poświęconej edukacji.
• Władze PO rozważą złożenie wniosku o wotum nieufności dla szefowej MEN Anny Zalewskiej.
• Posłanka PO i była minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oceniła, że reforma edukacji, którą chce przeprowadzić PiS, to "sentymentalny powrót do PRL-owskiej przeszłości".

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił, że dziś polska szkoła, to obraz pełen "chaosu i braku pewności". "Polskiej szkole zagrażają rządy PiS i nieudolność minister Anny Zalewskiej. Do polskiej szkoły wróciła ideologia" - mówił Schetyna podczas konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczęcie regionalnej konwencji programowej poświęconej edukacji.

Schetyna uważa, że PiS eksperymentuje "na żywym organizmie". "Nie pozwolimy na to, by minister edukacji rujnowała polską szkołę" - mówił.

Poinformował, że w poniedziałek na posiedzeniu zarządu krajowego PO będzie rozpatrywana możliwość złożenia wniosku o wotum nieufności wobec szefowej MEN Anny Zalewskiej.

Posłanka PO i była minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oceniła, że reforma edukacji, którą chce przeprowadzić PiS, to "sentymentalny powrót do PRL-owskiej przeszłości". "Zmiany w edukacji są potrzebne, ale edukacja nie lubi rewolucji" - mówiła.

Schetyna, już podczas konwencji, mówił do działaczy partii i przedstawicieli środowisk, które nie zgadzają się na wprowadzane przez PiS zmiany w edukacji (m.in. przedstawiciele ZNP i akcji "Ratujmy gimnazja"), że szkoła powinna być symbolem demokracji i wolności.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Adaś 2016-09-04 16:23:00
    Aja myślałem że już gorzej zniszczyć czego kolwiek jak to robiło PO-PSL-SLD się nieda!!! PiS jak na razie próbuje naprawiać po PO-PSL-SLD tą całą grabiez Polski i Polaków!!! A i czas by był powoli rozliczać OSZUSTÓW i ZŁODZIEJI z PO-PSL-SLD za te wszystkie Afery i zlodziejską reprywatyzację !!! Pozdrawiam ZP.i życzę sił w zwalczania tej hybrydyskusji!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA