REKLAMA

Kopacz: chcę współpracować z prezydentem. "Pod warunkiem"

 • Autor: PAP
 • 22 października 2015 14:43
Kopacz: chcę współpracować z prezydentem. "Pod warunkiem" Tylko zwycięstwo PO zapewni zgodną współpracę rządu z prezydentem – uważa Kopacz. Fot. facebook.com

Godna współpraca rządu i prezydenta to obowiązek, a nie przywilej - podkreśliła w premier Ewa Kopacz. Zadeklarowała, że chce i potrafi współpracować z prezydentem Andrzejem Dudą, "pod warunkiem, że będzie też wola z drugiej strony".

Szefowa rządu była pytana w Krakowie o to, jak ocenia postawę prezydenta Andrzeja Dudy w kampanii wyborczej i twierdzenie PiS, że tylko ich zwycięstwo zapewni zgodną współpracę rządu z prezydentem.

"Pod warunkiem, że będzie również wola z drugiej strony"

Nie wiem, co w tej sprawie wie więcej PiS niż wiedzą przedstawiciele innych partii politycznych. Na pewno wszyscy czynni politycy wiedzą, że to nie jest przywilej, ale wręcz obowiązek premiera, prezydenta, marszałka Sejmu, by współpracować ponadpartyjnie w sprawach ważnych dla Polski - powiedziała szefowa rządu.

Podkreśliła, że choć nie głosowała na Andrzeja Dudę, to szanuje urząd prezydenta RP i demokratyczny wybór Polaków. Jak mówiła, chce i potrafi z nim współpracować, "pod warunkiem, że będzie również wola z drugiej strony".

Może to wielkie spętanie pana prezydenta przez polityków PiS powoduje, że jego zachowanie jest chwilami takie a nie inne. Może kiedy uwolnimy pana prezydenta, nie wybierając PiS jako partii rządzącej, będziemy mogli wszyscy jednym chórem powiedzieć, że prezydent Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków i będziemy potrafili ze sobą rozmawiać. Ja jestem gotowa – mówiła.

"Z badań PO wynika, że trend się zmienił"

Kopacz była też pytana o to, czy nie czuje się osamotniona na finiszu kampanii wyborczej i czy nie jest tak, że w PO już tylko ona wierzy w zwycięstwo. Premier podkreśliła, że PO jest silną drużyną.

Zaznaczyła, że w Krakowie są obok niej m.in. minister ds. europejskich, jedynka na krakowskiej liście Platformy Rafał Trzaskowski, posłanka do PE Róża Thun, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.

Na spotkaniu, które miałam przed chwilą z młodymi naukowcami i przedsiębiorcami, byli ludzie, którzy startują z list krakowskich PO. Mam to szczęście, że mnie media częściej pokazują. Natomiast to jest naprawdę silna drużyna - podkreśliła szefowa Platformy.

Wczoraj mieliśmy spotkanie w Gdańsku, była marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak, minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Gdyby policzyć obecnych tam, to była tam jedna, pełna ekipa, która z całą determinacją w tej chwili walczy o wynik - dodała premier.

Jak dodała, z badań PO wynika, że "trend się zmienił".

Dla nas to jest moment pełnej mobilizacji - podkreśliła.

Jak mówiła, przekazana przez PO informacja "o prawdziwym PiS, który dzisiaj schował przerażający projekt konstytucji, projekt ograniczający swobody obywatelskie, znoszący równy status kobiet i mężczyzn" sprawi, że Polacy odczytają właściwie program PiS i program PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Podpis 2015-10-23 20:35:23
  Współpracować z pudła to może być mało komfortowe,ale jak się tak upiera to niech już posprząta jakąś siedzibę Pisu.Za koparę też może się wynająć,od metra w głąb będzie kasować.
 • Zatroskany 2015-10-23 10:41:18
  Prezydent osiągnął mistrzostwo świata w unikaniu spotkania z Premierem. Pogratulować. Polska jest chyba jedynym w miarę rozwiniętym krajem, gdzie Prezydent odmawia spotkania a rządzącymi. Ciekawe podejście. Aż strach pomyśleć co może być dalej.
 • Eryk 2015-10-23 10:39:31
  Tak, tak. Tej Pani i jej partii już dziękujemy za kłamstwa w "żywe oczy", za zwodzenie społeczeństwa na manowce, za wyrywanie szarym ludziom życia i godności. Nie chcę być dalej parobkiem Europy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA