REKLAMA

Kopacz: interesuje mnie koalicja Polaków, którzy powiedzą PiS "nie"

 • Autor: PAP/ ura/ pd/
 • 18 października 2015 13:08
Kopacz: interesuje mnie koalicja Polaków, którzy powiedzą PiS "nie" Ewa Kopacz (fot. Facebook)

Oddanie głosu 25 października na partie, których poparcie oscyluje na granicy progu wyborczego, to strata głosu; to PO może zatrzymać "szaleństwo, które się zbliża" - mówiła w niedzielę w radiu Zet premier Ewa Kopacz. Jak podkreśliła, interesuje ją "koalicja Polaków, którzy powiedzą PiS 'nie'".

Kopacz oceniła, że to, kto po wyborach parlamentarnych zostanie premierem, to "wtórna sprawa". "Kto będzie rządził w Polsce to jest sprawa najważniejsza, dzisiaj stoimy przed wyborem, (czy) będzie rządzić partia, która nas prowadzi do średniowiecza, partia, która nie zauważyła, że jesteśmy w XXI wieku, partia, która nie chce Europy, partia ksenofobiczna i partia, która nie szanuje kobiet" - mówiła w programie "Siódmy dzień tygodnia".

Premier dodała, że 25 października zależy jej nie na koalicji partii, ale "poszczególnych Polaków, który powiedzą PiS 'nie'". "Ta koalicji najbardziej mnie interesuje. (...) Oddanie głosu na partie, które oscylują na progu wyborczym, to mimo wszystko strat głosu" - powiedziała.

Jej zdaniem jeśli ktokolwiek może "zatrzymać szaleństwo, które zbliża się dużymi krokami, ludzi bez pokory, (którzy) już rządzą (...), już dzisiaj rozdają stanowiska, dziś mówią jak urzędujący ministrowie, to (...) właśnie partia taka jak Platforma Obywatelska".

Kopacz nie wykluczyła, że po wyborach parlamentarnych podda się weryfikacji w partii. "Po 25 (października) na spokojnie przeanalizujemy sobie kampanię wyborczą, niewątpliwie ostatni rok i będziemy podejmować decyzje" - powiedziała. Zaznaczyła przy tym, że do 25 października będzie "bardzo mocno pracować i pokornie prosić Polaków o kolejną szansę dla Platformy".

Zdaniem szefowej rządu ewentualna wygrana PiS oznacza zmianę na gorsze. "Polska się zmieni na kraj, który się będzie izolował od Europy, to będzie kraj, w którym prawa kobiet będą ograniczone, bo będą głosowania na sali (sejmowej) większością, które pozbawią polskie kobiety prawa do tego, żeby się bronić przed tymi, którzy dzisiaj stosują przemoc u nich w domu" - mówiła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • marika 2015-10-19 16:17:11
  Z chęcią przystępuję do takiej koalicji i oddam swój głos na w. Kamińskiego. Wiem że to nie będzie stracny głos.
 • Irena 2015-10-19 13:11:19
  Ja mówię nie PiS. Mówię nie dla Sobonia pod kościołem, Michałkiewicza, który nic nie wie, Kruk, która powtarza, która powtarza co jej każą. Ja nie chcę się cofać ja liczę na dalszy rozwój a z tymi ludźmi to nie będzie mozliwe.
 • siwy 2015-10-19 07:02:27
  Mówię stanowcze "NIE, NIE, NIE" pani Kopacz!!!!! Za każde kłamstwo które wypowiedziała i z a to że namawia do nienawiści!!!! Jak można powiedzieć że głos oddany na małoznaczące partie to głos stracony????? Gdzie tu demokracja kopaczko!!!!!
 • Sławek 2015-10-18 18:52:14
  ja sie z Kopacz zgadzam. Nie chcę rządów Pisu i na pewno nie bede glosowac na nich. Obiecywali juz duzo, za duzo... i z tego wyszlo duze NIC. Ludzi tez nie mają takich z ktorych by mozna przyklad brac, taka Elka Kruk z pis - alkoholiczka, czy nie lepsza Masłowska. Ja Pis mowie NIE.
 • wiesiek 2015-10-18 17:58:17
  Do jak: A gdzie ty widzisz tych emigrantów? Nie pij bo skończysz jak Ela Kruk. Białe myszki?
 • Joanna 2015-10-18 17:44:21
  PiS chce władzy absolutnej i nie planuje żadnych koalicji. Nie mają planu na rozwój Polski, po ich rządach dopiero się okaże w jakiej ruinie będziemy. Dlatego ja głosuję na Karpińskiego, kogoś kto coś robi dla regionu, a zarazem społeczności.
 • łowczyni absurdów 2015-10-18 16:50:18
  Ja mówię 'nie" pomysłom Kopacz, takim jak uprzywilejowanie fiskalne rodzin i dyskryminacja singli poprzez wprowadzenie tak zwanego bykowego !!!
 • jak 2015-10-18 16:03:25
  Kopacz idź kogoś okłamać. Ilu miało być imigrnatów a ilu ściagnełaś? Gdzie obniżone podatki? Wiek emerytalny 67 lat dla kobiet... odjedź kobietoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA