REKLAMA

Kopacz: jest tylko jeden wybór normalność albo fanatyzm

 • Autor: PAP
 • 21 października 2015 11:57
Kopacz: jest tylko jeden wybór normalność albo fanatyzm Ten mecz musi wygrać drużyna, która chce grać w pierwszej lidze europejskiej – powiedziała Kopacz. Fot. facebook.com

Premier Ewa Kopacz przekonywała, że 25 października będziemy wybierać pomiędzy normalnością a fanatyzmem. Ostrzegała przed głosowaniem na PiS. Według niej zwycięstwo tej partii oznacza m.in. podważanie własności prywatnej oraz nierówny status kobiet i mężczyzn.

Kopacz podczas wystąpienia w hali sportowej w Ostródzie podkreśliła, że 25 października "zostanie rozegrany bardzo poważny mecz, bo wynik tego meczu zdecyduje o przyszłości Polski". 

"Oni tylko czekają na gwizdek"

Jak mówiła, przeciwnikiem PO jest PiS trenowany przez Jarosława Kaczyńskiego, którego napastnicy - Antoni Macierewicz, Krystyna Pawłowicz, Mariusz Kamiński - "przycupnęli i siedzą na ławce rezerwowych".

Oni tylko czekają na gwizdek, by wejść na boisko po 25-tym - podkreśliła.

Za plecami Kopacz stały wycięte z tektury sylwetki polityków PiS: Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego, Antoniego Macierewicza, Mariusza Błaszczaka, Joachima Brudzińskiego, Ryszarda Czarneckiego, Krystyny Pawłowicz, Grzegorza Biereckiego oraz Zbigniewa Ziobry, Pawła Kukiza, Przemysława Wiplera.

Jak powiedziała, strategia PiS została szczegółowo opisana w ich projekcie konstytucji.

"Dwie wizje Polski"

25 października będziemy wybierać dwie wizje Polski: albo Polskę wolną, proeuropejską, która szanuje każdego obywatela i mówi, że twoja własność prywatna jest rzeczą niepodważalną, albo Polskę, którą opisali w projekcie konstytucji, Polskę, w której ginie równy status kobiet i mężczyzn, gdzie niezależność sędziów jest podważana - zaznaczyła.

W ocenie Kopacz w Polsce PiS nie szanuje się własności prywatnej.

Ta własność prywatna będzie uznawana po zdaniu testu na moralność - podkreśliła.

Według Kopacz PiS będzie "lustrować przedsiębiorców" i "skończą z szacunkiem dla kobiet". Jak ostrzegała, zostanie naruszony kompromis antyaborcyjny i 15-latka, która została zgwałcona, będzie zmuszona urodzić dziecko.

Ten mecz musi wygrać drużyna, partia, która chce grać w pierwszej lidze europejskiej, a nie drużyna, która chce grać w okręgówce i na obrzeżach UE - mówiła.

Kopacz prosiła o głosy na PO i o obecność na wyborach. Powtórzyła, że głosy na partie, które są dzisiaj na granicy progu wyborczego, będą świadczyły, że oddane zostały za PiS.

Stawiam na szali normalność z jednej strony, a z drugiej strony fanatyzm - podkreśliła.

Jak zaznaczyła, "wybieramy między państwem obywatelskim a republiką wyznaniową".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • jg 2015-10-21 13:14:29
  Wybieram normalność Wiec glosuje na PIS .
 • jks 2015-10-21 12:36:09
  Racja, więc 25 bm wybieramy normalność a fanatyzm PO wyrzucamy do kosza !!!
 • ER 2015-10-21 12:28:11
  Jakie wartości ma PO? Korupcja, nepotyzm?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA