REKLAMA

Kopacz komentuje debatę: Szydło składała obietnice, ja mówiłam prawdę

 • Autor: PAP
 • 19 października 2015 22:17
Kopacz komentuje debatę: Szydło składała obietnice, ja mówiłam prawdę - Użyłam argumentów, które są prawdziwe, które mówią o tym, że jak coś obiecujemy, to realizujemy - podsumowała Kopacz (fot. facebook.com/PlatformaObywatelska)

- Obietnice, obietnice, obietnice. Nie odpowiedziała, czy będzie jutro na debacie, czyli nie chce kontynuować rozmowy - powiedziała premier dziennikarzom po poniedziałkowej telewizyjnej debacie, pytana o ocenę debaty.

Premier stwierdziła, że Szydło nie odpowiedziała na pytanie o źródła finansowania. - Wszystkie obietnice, symulacje, oceny skutków finansowych regulacji, ustaw, którymi machała, odbiegają od rzeczywistości, i to znacznie - stwierdziła Kopacz. - Jeśli rzeczywiście zrealizowaliby swoje obietnice i wydali te pieniądze, musieliby VAT podnieść na poziom 31 proc., a PIT, który dotyczy nas wszystkich, co najmniej o 8 pkt proc. - uważa szefowa rządu. Według niej wyborcze deklaracje PiS, "to obietnice bez pokrycia, które prowadzą Polskę w stronę Grecji".

Jak zaznaczyła, "jedni będą mówić, że wygrała jedna, a inni - że wygrała druga". - Użyłam argumentów, które są prawdziwe, które mówią o tym, że jak coś obiecujemy, to realizujemy - dodała premier. - Mnie można sprawdzić. To, co obiecałam 1 października, zrealizowałam - podkreśliła Kopacz.

Deklarowała, że nie składa obietnic na przyszłość, ale mówi "dajcie szansę, a będę robić jeszcze więcej dla was".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Adam 222 2015-10-20 08:33:34
  Kopaczki prawda to przekopanie lotniska w Smoleńsku na 1 metr w głąb. Oj nakłamało się trochę. 8 lat obiecanek i rozkradania Polski. Czas pogonić złodziei z PO.
 • przedsiębiorca lat 63 2015-10-19 23:03:12
  BRAWO Pani Premier, konkrety a nie jak Szydło obietnice komunistów z lat Gomółki io Gierka!!!!!
 • KRZYSZTOF 2015-10-19 22:54:20
  pANI premier kopacz -BRAWO,sZYDŁO CIENKAREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA