REKLAMA

Kopacz obiecuje seniorom: dodatki, pomoc prawna

  • Autor: PAP
  • 01 października 2015 12:38
Kopacz obiecuje seniorom: dodatki, pomoc prawna Jako osiągnięcie Kopacz wymieniła także domy dziennego pobytu dla osób starszych. Fot. facebook.com

Domy dziennego pobytu seniorów, dodatek emerytalny i bezpłatna pomoc prawna. Premier Ewa Kopacz mówiła w Sejmie o osiągnięciach swojego rządu w zakresie pomocy osobom starszym.

Wy, seniorzy jesteście potrzebni Polsce - mówiła premier na inauguracyjnym posiedzeniu Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Zaznaczyła, że dzięki jej rządowi seniorzy będą mogli korzystać m.in. z pomocy prawnej oraz z domów dziennego pobytu.

Ewa Kopacz podkreśliła, że to wyjątkowy dzień, bo po raz pierwszy w historii Sejmu odbywa się posiedzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Pomoc prawna

Nigdy dotąd w historii polskiego parlamentu nie wsłuchiwaliśmy się w głos ludzi, którzy całe życie pracując, nabierając doświadczenia, mogliby dzisiaj w formie uchwał przedstawiać wnioski, oczekiwania, tym, którzy de facto w kraju rządzą - mówiła premier..

Szefowa rządu mówiła też o osiągnięciach rządu w ostatnim roku w zakresie polityki senioralnej. Jednym z nich jest - według premier - pomoc prawna, z której osoby powyżej 65. roku życia mogą korzystać bezpłatnie; ustawa regulująca te kwestie będzie obowiązywać od 1 stycznia 2016 r.

Wiemy, jak bardzo często ludzie nieuczciwi, naciągacze przychodzą do starszych osób mieszkających niekiedy samotnie lub pod nieobecność swoich dzieci czy wnuków i przedstawiają cudowną ponoć ofertę napisaną drobnym druczkiem - mówiła ewa Kopacz.

Jak dodała, "okazuje się, że w dobrej wierze ta starsza osoba podpisała coś, co stanie się dla niej tragedią życia, że za chwilę przyjdzie komornik i będzie windykował".

Premier podkreśliła, że osoby starsze będą mogły się zwrócić do jednego z 1500 punktów bezpłatnej pomocy prawnej, gdzie zajmą się ich sprawą wykwalifikowani prawnicy.

Domy dziennego pobytu

Jako osiągnięcie Kopacz wymieniła także domy dziennego pobytu dla osób starszych, których w tym roku - według niej - powstanie w Polsce ponad 100, a do 2020 roku ponad 1000.

Minister zdrowia - dodała premier - wyasygnował 40 mln zł na program, dzięki któremu powstaną domy rehabilitacji.

Czym to się będzie różnić od tej rehabilitacji, na którą codziennie chodzicie? Otóż będzie się to różnić tym, że tam będziecie mieli warunki domowe - zwróciła się do seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • senior Zorro 2015-10-01 12:57:08
    A gdzie jest kiełbasa i darmowa lemoniada?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA