REKLAMA

Kopacz odda cześć ofiarom zamachu terrorystycznego pod ambasadą Francji

  • Autor: PAP
  • 14 listopada 2015 10:19
Kopacz odda cześć ofiarom zamachu terrorystycznego pod ambasadą Francji Leszek Miller złożył przed Ambasadą Francji w Polsce wiązankę kwiatów (fot. Twitter)


W sobotę o godz. 11 premier Ewa Kopacz przed ambasadą Francji odda część ofiarom zamachu terrorystycznego w Paryżu ; o godz. 11.15 odbierze meldunek od służb przy ABW - poinformował rzecznik rządu Cezary Tomczyk.

Tomczyk napisał o tym na Twitterze. Premier złożyła też w sobotę na ręce prezydenta Francji Francois Hollande’a kondolencje poszkodowanym i ofiarom ataku.

„Nie sposób wyrazić ogromu bólu na wieść o zamachach w Paryżu minionej nocy. W imieniu polskich Władz i swoim własnym przekazuję Panu najszczersze kondolencje dla poszkodowanych i ofiar ślepego terroru, który ponownie wstrząsnął wczoraj podstawami współczesnej Europy" - napisała Kopacz.

Zapewniła też "o naszej solidarności i woli współdziałania w międzynarodowej walce z terroryzmem".

"Wczorajsza tragedia nie zostanie zapomniana - nie możemy dopuścić, by kiedykolwiek się powtórzyła i by w jakikolwiek sposób osłabiła naszą wiarę w europejskie wartości, wolności i demokrację” – napisała do francuskiego prezydenta szefowa polskiego rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA