REKLAMA

Kopacz podsumowała rok rządów. "Spełnione obietnice"

 • Autor: PAP
 • 30 września 2015 11:34
Kopacz podsumowała rok rządów. "Spełnione obietnice" Dziś mogę powiedzieć: to był rok spełnionych obietnic - podkreśliła Kopacz, Fot. premier.gov.pl

Za nami rok spełnionych obietnic; jedynej rzeczy, której nie udało się osiągnąć, to zmienić polskiej polityki, poprawić relacji między rządem i opozycją - powiedziała w środę premier Ewa Kopacz podsumowując rok swoich rządów i realizację zapowiedzi z expose.

Premier powiedziała, że wygłoszone rok temu jej expose zawierało filozofię polityki, jak i zestaw zapowiedzi tego, co będzie chciała zrobić.

Dziś mogę powiedzieć: to był rok spełnionych obietnic - podkreśliła Kopacz.

"Niełatwe zadanie"

Podjęłam niełatwe zadanie bycia premierem RP w poczuciu odpowiedzialności za ojczyznę, w poczuciu odpowiedzialności za kraj - dodała.

Zaznaczyła, że została premierem po sukcesie Polski, gdy Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej.

Wtedy wyraźnie zadeklarowałam, że od pierwszego dnia biorę pełną odpowiedzialność za politykę rządu i pełną odpowiedzialność za deklaracje, które składam - mówiła premier.

"Bogatsi Polacy"

Kopacz mówiła, że jej rząd złożył ponad 30 projektów, które wpłynęły i wpłyną na poprawę jakości życia Polaków.

Teraz nadchodzi czas, by do zmian, które już nastąpiły, dołączyć zmiany w życiu Polaków. Nowym wyzwaniem jest nie tylko bogatsza Polska, ale przede wszystkim bogatsi Polacy - podkreślała Kopacz.

Jak zaznaczyła, Polska jest szanowana i podziwiana za granicą, a Polacy obejmują najważniejsze stanowiska w UE.

Nasz głos w porównaniu z tym, co się działo za rządów PiS, nabrał wagi i rozwagi - mówiła premier. Jej zdaniem, nawet ci, którzy mówili o Polsce w ruinie, wstydzą się tego, co powiedzieli i rakiem się wycofują, bo Polska nie zmarnowała swojego czasu.

Moim największym marzeniem jest, bym mogła stanąć przed wami w tym samym miejscu za 4 lata i znów mogła powiedzieć: obiecałam, że zrobię i zrobiłam; chcę w tym miejscu za 4 lata powiedzieć: mówiłam, że Polacy będą dużo więcej zarabiać i zarabiają. To jest mój plan i moje marzenie - zakończyła.

"Jednej rzeczy nie udało jej się osiągnąć"

Zaznaczyła, że jednej rzeczy nie udało jej się osiągnąć.

Chciałam zmienić polską politykę. Chciałam zmienić relację między rządem a opozycją. Chciałam doprowadzić do tego, by w Polsce możliwa była normalna debata na argumenty, a nie ciągłe obrzucanie się inwektywami, kłótnia, wojna. Ręka, którą wtedy wyciągnęłam do opozycji, zawisła w próżni. Nie było woli dialogu wtedy, nie ma go i teraz - oceniła premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • halibut 2015-10-19 13:45:41
  Jak można liczyć, że politycy z PO, PiS się zjednoczą, nie wykłócając się o wyborców, jak z tego, co słyszę- w jednej partii nie działają razem! Taka jednak musi być ta polityka... a w wielkopolsce warto zagłosować nie na partię, ale na osobę- BOŻENA SZYDŁOWSKA. Kobieta, która działa na rzecz kobiet, niepełnosprawnych, prowadzi lokalne akcję!
 • rq3 2015-10-19 13:41:06
  Do Gramatura: Cieszę się, że jest ktoś, kto również zagłosuję na Bożenę Szydłowską. Nawet nieistotne jest dla mnie, że jest z PO, nie do końca się zgadzam, że PO wywiązało się z obietnic, ale Szydłowska tak! warto sprawdzić jej stronę...jestem pod wielkim wrażeniem!
 • jola 2015-10-08 15:29:36
  Do Gramatura: Ja również głosuję na panią Szydłowską. Ujęła mnie swoim "człowieczeństwem". Jest obeznana w politycznym świadku, a przy tym taka zwyczajna i ludzka.
 • jurand 2015-10-08 12:54:32
  Do Swajka: Podpisuję się pod tym rękami i nogami! Pani Szydłowska od lat działa na naszym małym poletku, wkłada w to mnóstwo wysiłku. Jest doskonałym politykiem, a przy tym człowiekiem do rany przyłóż.
 • Swajka 2015-10-07 14:52:45
  Do Gramatura: Pamiętam panią Szydłowską z czasów, gdy była Burmistrzem Swarzędza. wiele się wtedy zaczęło zmieniać na lepsze w tym mieście. Pani Szydłowska będąc posłem nie zapomniała o naszym miasteczku i nadal podejmuje inicjatywy w celu poprawy funkcjonowania Swarzędza. Mieszkańcy nadal ją za to bardzo lubią i cenią.
 • boiii 2015-10-02 12:33:36
  Do tyszczuk.pl: Uczony z czasów ZSRR , tresowana mucha , na hasło prygaj mucha wykonywała skok . Urywa uczony nogę , wola prygaj , mucha skacze , kolejną piątą nogę urywa , na zawołanie prygaj mucha wykonuje mizerny skok , urywa szóstą nogę , po zawolaniu prygaj mucha nie reaguje - uczony umieszcza wniosek naukowy - po urwaniu ostatniej nogi mucha straciła słuch .
 • tyszczuk.pl 2015-09-30 19:12:06
  Zapraszam do mnie na FB - Kndydat Kukiz'15. Sebastian Tyszczuk. Dziś opublikowałem dwie mapy jedną z 2013 roku - wysokość dotacji celowych dla gmin, oraz drugą z 2015 podział głosów za Bronisławem Komorowskim w wyborach na Prezydenta. Zachęcam do zabawy - znajdź różnice :) . naprawdę to wcale nie jest śmieszne, te dwie mapy pokazują jedne - tam gdzie rządzi koalicja PO-PSL - tam pieniądze płyną szerokim strumieniem. Podzielili Polaków i podzielili Polskę na lepszych i gorszych - i wypychają sobie kieszenie.
 • Gramatura 2015-09-30 18:34:09
  Pięknie dziękuję pani Premier. Lubię Panią i szanuję, aczkolwiek jako PO macie nieco za uszami. Z tego powodu w nadchodzących wyborach nie będę sugerować się partią, ale konkretną, działającą i skuteczną osobą. Na PO bym nie zagłosowała, natomiast oddam głos pani Szydłowskiej z waszej listy, bo ma niezłe zasługi na swoim koncie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA