REKLAMA

Kopacz straszy PiS-em. ”Poglądy średniowieczne”

  • Autor: PAP
  • 02 października 2015 09:55
Kopacz straszy PiS-em. ”Poglądy średniowieczne” Z Warszawy wyjechały busy z logo partii i hasłem "Silna gospodarka, wyższe płace". Fot. facebook.com

Program PiS to bardzo kosztowne obietnice bez pokrycia, a PiS to partia, która ma poglądy średniowieczne i chce odwrócić się plecami do Europy - mówiła premier Ewa Kopacz. Przekonywała, że atutem PO jest program prorodzinny

Konferencja premier odbyła się przed wyruszeniem z Warszawy ośmiu busów z logo partii i hasłem "Silna gospodarka, wyższe płace", którymi działacze PO, w tym ministrowie, pojadą na spotkania z wyborcami w kraju.

"Polską będzie rządzić tylko jeden człowiek"

25 października Polacy zdecydują o przyszłości Polski. I zdecydują, czy tym krajem będzie rządzić Platforma Obywatelska z Ewą Kopacz, czy rządzić będzie PiS z Jarosławem Kaczyńskim. Jeśli ta druga partia, to kto będzie prawdziwym premierem rządu? Czy będzie to Beata Szydło, czy kto inny? Jednego jesteśmy pewni, że w tym konkretnym przypadku Polską będzie rządzić tylko jeden człowiek - Jarosław Kaczyński - powiedziała Kopacz.

Jak mówiła, przedstawiciele jej partii wyruszają dzisiaj w Polskę, by "pokazać prawdziwą Platformę Obywatelską". Zdaniem liderki PO program PiS, to "ciąg obietnic, bardzo kosztownych, sięgających setki miliardów złotych, niemających pokrycia w budżecie państwa".

Program prorodzinny PO

To są obietnice bez pokrycia. Ale wiemy jedno o PiS: więcej wiemy o PiS, niż wiemy o ich programie. O PiS wiemy, że jest to partia, która niestety ma poglądy średniowieczne. Jest to partia, która chce przede wszystkim rewanżu. Jest to partia, która chce dzisiaj odwrócić się plecami do Europy. Ale atutem Platformy Obywatelskiej nie może być tylko i wyłącznie straszenie PiS. PiS i tak straszy sobą samym - stwierdziła szefowa rządu.

Podkreśliła, że atutem Platformy musi być przede wszystkim jej program.

Program, który jest bardzo jednoznaczny, program bardzo prorodzinny, który dzisiaj mówi o prostym, sprawiedliwym podatku, który promuje rodziny wielodzietne - powiedział Kopacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Adam Niewyborny 2015-10-03 00:07:40
    Perfidia i bezczelność liderów PO przerasta wszelkie granice. Czarne chmury nad RP po rządach PO są oczywiste jak niegdyś dziura budżetowa po AWS-ie. Ustępujący doskonale wiedzą co przygotowali dla następców - i dlatego konieczne będzie zrobienie bilansu ich wszechwładztwa i rozliczenie, nie tylko polityczne ale i finansowe - aby kolejne ekipy czy też chętni do rządzenia krajem wiedzieli że to nie prywatny folwark dla nabijania własnych kieszeni. Tylko rozliczenie jest gwarancją odpowiedzialnych rządów. Konieczne będą także rozliczne zmiany prawa tak dla zapobiegania korupcji i nadużyć jak i dające możliwość odwołania rządu działającego na szkodę kraju i narodu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA