REKLAMA

Kopacz: TVP stała się tubą propagandową opcji rządzącej

  • Autor: pt/pap
  • 28 listopada 2016 12:37
Kopacz: TVP stała się tubą propagandową opcji rządzącej Ewa Kopacz (fot.platforma.org)

Wicepremier Piotr Gliński ze szczególną szczerością powiedział, jak TVP edukuje społeczeństwo - stała się tubą propagandową opcji rządzącej - tak niedzielne słowa wicepremiera na temat telewizji publicznej oceniła byłą premier Ewa Kopacz.

"Wczoraj mieliśmy wywiad, który przejdzie do historii - wywiad pana premiera Glińskiego. Mówimy o edukacji i wiemy również, że telewizja publiczna w ramach swojej misji edukuje" - podkreślała Kopacz na poniedziałkowej konferencji prasowej podsumowującej rok rządu Beaty Szydło w obszarze edukacji.

"(TVP) edukuje społeczeństwo, w związku z tym usłyszeliśmy ze szczególną szczerością od pana wicepremiera, w jakiż to sposób PiS edukuje dzisiaj to społeczeństwo. Edukuje w bardzo określonych obszarach, w swoisty sposób, a mianowicie telewizja publiczna stała się tubą propagandową opcji rządzącej" - dodała b. premier.

Piotr Gliński komentując w niedzielę wieczorem w TVP Info materiał "Wiadomości" TVP na temat działalności organizacji pozarządowych, zarzucił telewizji publicznej m.in. brak profesjonalizmu i kompromitację.

"Przykro mi, że w Telewizji Publicznej, po zmianie politycznej, na którą ja harowałem przez wiele lat tego rodzaju zarzuty mnie spotykają, nie wiem, jak mam to rozumieć, to jest jakiś koszmar, dom wariatów. Państwo żeście oszaleli z tymi programami dotyczącymi organizacji pozarządowych, z tymi grafami łączącymi jakieś organizacje, pokazywaniem zdjęć przestępców (....), to wygląda jak listy osób, których się poszukuje" - mówił wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • puszatek 2016-11-28 17:27:26
    No i bardzo dobrze, chociaż ta stacja jest prorządowa, bo np. TVN czy Plus to przecież POówki, więc o co chodzi? A od kiedy to media są niezależne w demokracji, co? No chyba, że w Polsce, bo na pewno nie na Zachodzie he he Zresztą Zachód idzie wielkimi krokami do komuny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA