REKLAMA

Kopacz: w niedzielnych wyborach trzeba postawić tamę PiS

 • Autor: PAP
 • 21 października 2015 20:36
Kopacz: w niedzielnych wyborach trzeba postawić tamę PiS Zdaniem Kopacz, miniony rok sprawił też, że Platforma stała się drużyną, która potrafi rozmawiać i współpracować ze sobą (fot. twitter)

Podczas środowej konwencji PO w Gdańsku premier Ewa Kopacz mówiła, że 25 października Polacy wybiorą w jakiej Polsce będą żyli - tolerancyjnej, która jest fundamentem Europy, czy średniowiecznej i ksenofobicznej.

Na wstępie swego wystąpienia premier podkreśliła, że Gdańsk ma w jej sercu miejsce szczególne. Jak mówiła, w tym mieście mieszkają jej bliscy - córka i wnuk, którzy towarzyszyli jej podczas środowej konwencji. Przypomniała także, że to w tym mieście właśnie zainaugurowała swą działalność Platforma Obywatelska. "To było kilkanaście lat temu, ale my, ludzie PO nie straciliśmy tego czasu - od tamtej pory wiele się zmieniło w Polsce. Polska stałą się piękniejsza, bezpieczniejsza, zamożniejsza" - mówiła szefowa rządu.

To był trudny rok dla PO

Przyznała jednocześnie, że ostatnie 12 miesięcy było dla niej i dla Platformy bardzo trudne. "To był rok pełen wyzwań, w którym musieliśmy wyciągnąć również wnioski z tego, co się złego nam przytrafiło po drodze. I te wnioski wyciągnęliśmy" - zapewniła Kopacz. "Przeprosiliśmy, przepraszaliśmy nawet publicznie, część ludzi PO z Platformy Obywatelskiej odeszła, ale dzięki temu dzisiaj na naszych listach nie ma ludzi z wyrokami, tak jak na listach PiS" - zaznaczyła premier.

Zdaniem Kopacz, miniony rok sprawił też, że Platforma stała się drużyną, która potrafi rozmawiać i współpracować ze sobą. "Nawet jeśli różnimy się w wielu sprawach, to dzisiaj, kiedy wiemy, że przed nami ostatnia prosta, w ciągu tych ostatnich miesięcy czułam mocne wsparcie każdego z was" - zwróciła się do zgromadzonych na konwencji działaczy PO. "Nie tylko tych siedzących tu bardzo ważnych osób w PO, jak premier Siemoniak, pani marszałek Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna, czy minister Neumann i minister Korol, ale każdego, kto dzisiaj nosi legitymację PO" - dodała.

Wybór należy do Polaków

Kopacz wyraziła pogląd, że 25 października - Polacy dokonają wyboru w jakiej Polsce będą żyli przez następne lata - mówiła. Przestrzegała przy tym przez Polską "pełną szaleństw i ludzi, którzy będą opowiadać o mgle, o tym, że chcą ograniczyć prawa kobiet", także przed państwem "którym będą lustrować przedsiębiorców" i gdzie "rodzina będzie miała znacznie mniej niż teraz".

Przekonywała przy tym, że to Platforma pochyliła się nad rodziną. - Nie było jeszcze takiej polityki prorodzinnej w ciągu tych 25 lat jak ciągu naszych lat rządów - oceniła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • ...wiekowy 2015-10-23 12:14:23
  ...Kopaczowa ty wariatko, ty się lecz gadzino
 • oszukany 2015-10-22 18:12:42
  Najwyższy czs odesłać Partię Oszustów w niebyt na śmietnik historii. Szkoda tylko że to tak późno nastąpi, byłoby mniej strat dla Polski i wszystkich Polaków!!!
 • Naczelny Leming III RP 2015-10-22 12:02:33
  Trzeba bronić ch... d... i kamieni kupę jak socjalizmu - wzniesieśmy 25 października tysiącletnią zaporę przy POmocy swych wiernych wyznawców z gatunku homo lemingus dla chwały państwa teoretycznego...
 • Tomek 2015-10-22 11:21:57
  Ciekawe, co by jeszcze spieprzyli, jakby kolejne lata rządzili. Ile przekrętów, afer, interesów pod stołem (jak z Ciechem), ile łez Sawickiej i zniczy Mira... Ile sprzedanego za bezcen majątku, ile zamkniętych firm... Za to będzie kolejnych "tysioncpińcset" orlików i autostrada do Niemiec (10 razy przepłacona), żeby łatwiej było wywozić towary wyprodukowane przez tubylczą ludność niewolniczą...
 • Tomek 2015-10-22 11:19:14
  Ksenofobiczni Niemcy już wywalają samolotami emigrantów. :-)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA