REKLAMA

Kornel Morawiecki: Jesienią chcemy wybrać władze partii Wolni i Solidarni

  • Autor: PAP/JS
  • 08 maja 2017 14:16
Kornel Morawiecki: Jesienią chcemy wybrać władze partii Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki (fot. kornel.wroclaw.pl)

Kornel Morawiecki zapowiedział, że jesienią zostaną wybrane władze tworzonego przez niego nowego ugrupowania Wolni i Solidarni. Jak podkreślił, obecnie niemal w całej Polsce powstają koła partii WiS.

Morawiecki pytany na konferencji prasowej we Wrocławiu o powstanie nowej formacji powiedział, że niemal w całej Polsce zakładane są koła tej partii. "Partia powstaje oddolnie, chcemy być przygotowani na wybory samorządowe. Budowanie nowej formacji jest trudną sprawą" - przyznał szef sejmowego koła Wolni i Solidarni.

Marszałek senior dodał, że Wolni i Solidarni to partia, która ma oferować Polakom wybór pomiędzy "obozem rządzącym a totalną opozycją". "Chcemy pokazać, że możliwe jest budowanie partii ponad podziałami" - mówił Morawiecki.

Kornel Morawiecki to legendarny twórca Solidarności Walczącej w okresie stanu wojennego. W wyborach do Sejmu w 2015 r. startował z listy Kukiz'15. W kwietniu ub.r. wystąpił z klubu Kukiz'15. Stało się to po tym gdy posłanka Małgorzata Zwiercan, za to, że zagłosowała w jego imieniu została usunięta z tego klubu.

Morawiecki założył koło poselskie Wolni i Solidarni, którego jest szefem. Należą do niego też Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • POLAK-Z RODZINĄ 2017-05-10 01:47:52
    Szanowny Panie Kornelu! POWODZENIA! Z CAŁYM SZACUNKIEM! SYNA WYCHOWAŁ PAN NA LUDZI. ZNAMY PANA NIE OD DZIŚ! POWODZENIA! Razem możemy zrobić wiele DOBRA!
  • Doradca Emeryta 2017-05-08 15:02:22
    Dziadku, drogi dziadku. Jedyne co jest oczywiste to to że chcesz synka zrobić premierem lub prezydentem. Zrozumiałem także iż zgadzasz się na nieprzestrzeganie prawa. Czego chcesz poza tym, nikt nie wie. Idź na zasłużoną emeryturę zamiast tworzyć kolejną przybudówkę PIS, która samodzielnie nie będzie miała żadnych szans.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA