REKLAMA

Kornel Morawiecki na pierwszym posiedzeniu sejmu o potrzebie nowej konstytucji

  • Autor: GP
  • 12 listopada 2015 13:46
Kornel Morawiecki na pierwszym posiedzeniu sejmu o potrzebie nowej konstytucji Kornel Morawiecki (fot. wikipedia.pl)

Kornel Morawiecki, marszałek senior, na pierwszym posiedzeniu sejmu VIII kadencji stwierdził, że konieczna jest nowa Konstytucja dla Polski.

- Mamy łączyć zachód Europy z jej wschodem – mówił Marszałek Senior. – Razem jesteśmy ważniejsi niż każdy z osobna. Ponad nami jest dobro, prawda, wolność i sprawiedliwość. Nad nimi jest sens naszego narodowego życia.

Marszałek Senior zaznaczał powagę i sens polskiej tożsamości, przytaczał trudności polskiej historii, w tym walkę z systemami totalitarnymi XX wieku.

- Marzy mi się by ten parlament, z udziałem polskich obywateli, stworzył nową Konstytucję. Konstytucja ta będzie konstytucją sensu, powiemy w niej o solidarności, powiemy w niej o solidarności między ludźmi i narodami. Będzie w niej nowy podział władzy, uzupełniający naszą tradycję. Powiemy o separacji władzy politycznej, ekonomicznej i informacyjnej - kontynuował Morawiecki. Marszałek wyraził marzenie, by nowa Konstytucja była tak podniosła i ważna w naszej historii jak Konstytucja z 3 maja 1791 roku.

Po jego przemówieniu posłowie zaczęli składać ślubowanie. Co ciekawe Morawiecki to poseł Kukiz '15 -  i właśnie dlatego deklaracja może być ważna. Liczebnie PiS razem z posłami Kukiz'15 zbliża się do większości gotowej uchwalić nową ustawę zasadniczą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wratysław 2015-11-12 21:52:49
    W tym celu trzeba kupić 31 posłów. Pieniądze na to dostanie od syna. I żeby nie było wątpliwości - to będą nasze pieniądze, z naszych podatków. Jak solidarność to solidarność (może być walcząca o ......... )REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA