REKLAMA

Kornel Morawiecki: Strajkujący posłowie nie powinni dostać zapłaty

 • Autor: PAP/MN
 • 13 stycznia 2017 08:45
Kornel Morawiecki: Strajkujący posłowie nie powinni dostać zapłaty Zdaniem K. Morawieckiego strajk był nielegalny. (fot. Robert Tyszkiewicz/Twitter)

• Posłowie biorący udział w strajku nie powinni mieć za niego płacone.
• Tak uważa Kornel Morawiecki z Koła Poselskiego Wolni i Solidarni.
• To byłaby nauczka, że nie można igrać z polską demokracją - podkreślił.

Kornel Morawiecki, odnosząc się w piątek w radiowej Jedynce do protestu posłów opozycji w Sejmie, ocenił, że 16 grudnia wszyscy posłowie powinni posłuchać marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i na jego prośbę przejść do Sali Kolumnowej. "My jesteśmy pracownikami - w sensie takim administracyjnym - pana marszałka i on jest naszym szefem i trzeba go słuchać" - dodał.

Pytany, czy należy nałożyć na posłów kary za udział w proteście w Sejmie Morawiecki odpowiedział, że "jakaś odpowiedzialność powinna być". Jego zdaniem "strajk był nielegalny", a posłowie, którzy brali w nim udział, "nie powinni mieć płacone" za udział w proteście. "To byłaby też taka trochę nauczka, że nie wolno tak bezkarnie sobie jakby igrać z polskim parlamentaryzmem, z polską demokracją" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Ewelina 2017-01-18 01:53:05
  Uważam,że to powinno być OCZYWISTE !!!!!! Zapłata za " nic nie robienie",przecież posłowie są pracownikami dla obywateli i powinni wykonywać swoją pracę uczciwie,nienagannie oraz robić wszystko dla dobra wyborców !!!
 • Eugeniusz 2017-01-17 18:19:03
  Szkoda z Panem dyskutować. Z drugiej strony, warto Pana przypadek sejmowania, podawać jako przykład, że łatwiej coś "obalić" niż zarządzać Państwem. A poza tym: czyżby Pan Kornel zapomniał "swojego głosowania" na obcą łapke? "Zofia" ma rację co do pracodawcy. Problem w tym, że takiego zbiorowego "pracodawcę" trzeba dobrze wyczuwać, a czasami nawet wyprzedzać w myślach. Pan Kornel... widać chce pozostać wyłącznie "wichrzycielem".
 • Zofia 2017-01-13 15:38:01
  Ma Pan panie Pośle tylko połowiczną rację. Ma Pan racje, że za strajk Posłom Nowoczesnej i PO nie należy się wypłata i trzeba to im potrącić przy kolejnej wypłacie. Nie ma Pan racji że jesteście pracownikami Marszałka bo jesteście pracownikami wyborców, więc tych, którzy na Was głosowali. Podobnie jak i Marszałek Kuchciński.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA