REKLAMA

Kornel Morawiecki zakłada partię - Wolni i Solidarni

  • Autor: PAP/JS
  • 28 kwietnia 2017 19:18
Kornel Morawiecki zakłada partię - Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki (fot.:youtube.com)

Wolni i Solidarni - tak będzie się nazywać nowa partia, której założycielem jest Kornel Morawiecki. "To prawda, powstaje nowa partia pod moim kierownictwem" – potwierdził w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Kornel Morawiecki.

Jak dodał, nowe ugrupowanie będzie nazywało się tak samo, jak koło poselskie, które powstało w ubiegłym roku pod jego kierownictwem, czyli Wolni i Solidarni. Morawiecki zaznaczył, że nazwa partii nawiązuje do dewizy Solidarności Walczącej.

"Chcemy być taką partią, która będzie zbliżać Polaków do siebie. Zgadzamy się z ostatnim stanowiskiem Episkopatu, które mówi, że podziały nas osłabiają i chcemy stanąć w środku tych podziałów, bo uważamy, że jest potrzeba zbliżenia między Polakami" - mówi portalowi marszałek senior.

Według niego "nowe ugrupowanie będzie konkurencją dla Kukiz'15, ale nie tylko".

"Chcemy być konstruktywną, twórczą opozycją. Nie chcemy być opozycją totalną. Tam, gdzie będziemy się zgadzać - będziemy się zgadzać. Będzie to oczywiście konkurencja dla Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, ale również dla Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy stworzyć konkurencję, która będzie miała udział dla władzy, a jeśli będziemy silni - która będzie rządzić Polską" - podkreślił Morawiecki w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Kornel Morawiecki to legendarny twórca Solidarności Walczącej w okresie stanu wojennego. W wyborach do Sejmu w 2015 r. startował z listy Kukiz'15. W kwietniu ub.r. wystąpił z klubu Kukiz'15. Stało się to po tym gdy posłanka Małgorzata Zwiercan, za to, że zagłosowała w jego imieniu została usunięta z tego klubu.

Morawiecki założył koło poselskie Wolni i Solidarni, którego jest szefem. Należą do niego też Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Krynicki 2017-04-29 20:49:47
    Demencja odebrała resztki szarych komórek, coż tu komentować, zgnilizna i szambo.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA