REKLAMA

Korwin-Mikke: Europa to gnijące drzewo

  • Autor: PAP
  • 26 września 2015 16:38
Korwin-Mikke: Europa to gnijące drzewo Musimy starać się ozdrowić nasz kraj i całą Europę - mówił Janusz Korwin-Mikke. Fot. PTWP

Sytuacja migracyjna w Europie jest oczywistym skutkiem wieloletniej lewicowej polityki - uważa europoseł Janusz Korwin-Mikke. Porównał Europę do gnijącego drzewa, uchodźców określił mianem ściągających do owego drzewa pasożytów.

Korwin-Mikke wystąpił podczas sobotniej konwencji partii KORWiN w Katowicach. Przekonywał, że obecna sytuacja jest rezultatem wieloletniej polityki lewicowej i przyjęcia złych zasad.

"Przecież to nie pasożyty są winne, że drzewo gnije. Dopiero jak drzewo gnije, pojawiają się na nim pasożyty. W tej chwili ono jest spróchniałe" - powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem ustrój panujący w UE już się załamuje, a Wspólnota staje się bankrutem.

"Europa jest żywym trupem"

Korwin-Mikke przekonywał, że Europa jeszcze niedawno rządziła całym światem, dziś jest "żywym trupem", a jej bogactwo zostało zmarnowane. "Myśmy to mówili od lat i ludzie dopiero teraz zaczynają nam wierzyć" - powiedział polityk. Ocenił, że sama zmiana rządów nic nie da, należy zmienić ustrój.

Korwin-Mikke uważa, że w Europa - świadoma zagrożeń - powoli się "budzi". Chwalił premiera Węgier Viktora Orbana, że - jak mówił - sprzeciwia się on Unii Europejskiej i postawę Słowacji, która nie zgadza się na decyzję Wspólnoty w sprawie uchodźców. Zaapelował o odebranie władzy obecnie rządzącym w Polsce i Europie.

"Musimy starać się ozdrowić nasz kraj i całą Europę. Czerwone pijawki obsiadły zdrowe, żywe ciało Europy i doprowadziły do tego, że ono obumiera i teraz pasożyty się do niego wdzierają" - powiedział.

"Imigranci zjedzą ludzi"

O imigrantach mówił, że to ludzi zachłanni, zaborczy, młodzi, energiczni, którzy - jeśli im się pozwoli - "zjedzą" Europejczyków. "Żeby tych opanować, trzeba najpierw tamtych odsunąć od władzy, bo oni są groźniejsi" - powiedział europoseł.

"Po tych ludziach zostanie zbankrutowana Europa, zadłużona, zalana ludźmi, którzy przyszli tutaj po to, żeby dostawać zasiłki" - ocenił Korwin-Mikke i wyraził przekonanie, że osoby podzielające jego poglądy powinny dojść do władzy jak najszybciej.

Według wrześniowego sondażu CBOS, partię KORWiN popiera 4 proc. wyborców. Wybory do Sejmu odbędą się 25 października. Liderem tego ugrupowania w okręgu katowickim jest poseł Przemysław Wipler. Jego kontrkandydatami będą m.in. Marian Zembala (PO), Grzegorz Tobiszowski i Zbyszek Zaborowski (SLD).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • przechodzień 2015-09-27 11:13:07
    Korwin ma rację, tak będzie. Nasze pieski spośród POkrętaczy, pośpiesznie działają w sprawie uchodźców, bo Unia płaci za każdy łeb dla polskiego rządu. Na tych pieniądzach zarobią oczywiście szwagrowie i pociotki POkrętaczy, za postawienie w trybie bezprzetargowym uchodźcom namiotów czy baraków. Wyżywienie zapewni im PSL i jakoś tam będzie. Polacy zaś nadal będą płacić jeszcze większe czynsze w mieszkaniach komunalnych, Ci co już je mają. Wyższe mandaty, wyższe opłaty za wodę i ogrzewanie itd. Nowych mieszkań komunalnych nie będzie, bo pójdą dla rozmnażających się jak króliki uchodźców.
  • Łukasz 2015-09-26 23:50:43
    Widzę, że redaktor wybrał najkorzystniejsze zdjęcie Korwina....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA