REKLAMA

Korwin-Mikke o debacie: dwie panie się skompromitują dokumentnie

  • Autor: PAP
  • 19 października 2015 18:26
Korwin-Mikke o debacie: dwie panie się skompromitują dokumentnie Korwin-Mikke ocenił, że organizowanie debaty tylko dwóch komitetów "jest skandalem" (fot. facebook.com)

Lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke protestuje przeciwko debacie. Działacze tej partii byli dziś przed siedzibą TVP, aby protestować przeciwko "nieuczciwym praktykom Telewizji Polskiej".

- To są dwie panie, które jak będą debatowały to się skompromitują dokumentnie, więc to jest z mojego punktu widzenia nawet korzystne (...), ale jest to formalnie niedopuszczalne i protestujemy przeciwko temu - ocenia Korwin-Mikke.

Według lidera partii KORWiN komitety wyborcze powinny być traktowane "uczciwie i równo". - Nie wiem, jakie tutaj środki odwoławcze są możliwe, oczywiście proces o odszkodowanie po wyborach jest możliwy - dodał Korwin-Mikke.

Protest przed TVP

Przed siedzibą TVP odbyła się konferencja prasowa.Po zakończeniu konferencji prasowej odbył się happening, podczas którego działacze partii rozbili młotem trzy telewizory opisane jako: TVP1, TVP2 i TVP Info.

Poseł Tomasz Górski przypomniał, że jest to kolejny protest partii KORWiN odnoszący się do mediów publicznych (wcześniejszy dotyczył Polskiego Radia). - To już drugi raz, kiedy prosimy o to, by nasza partia nie była dyskryminowana, żeby nie była pomijana. Wyborcy nam ufają, partia KORWiN dostanie bardzo dobry wynik wyborczy, mamy poparcie społeczne, mamy bardzo dobry program i nie możemy być pomijani w poważnej debacie publicznej - argumentował Górski.

Potrzebne zmiany w telewizji

Poseł przekonywał też, że PO "oszukała wyborców w kwestii abonamentu telewizyjnego", a Polacy "płacą haracz na telewizję i radio, które nie realizują misji publicznej". - Trzeba wprowadzić konkretne zmiany w telewizji publicznej, trzeba konkretnie zmienić finansowanie tej telewizji i doprowadzić do tego, żeby telewizja wreszcie była normalna - podkreślił Górski.

Korwin-Mikke potwierdził, że jego partia weźmie udział we wtorkowej debacie z udziałem liderów wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych. Debata ta będzie transmitowana równolegle przez TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat News.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Olga 2015-10-20 07:54:15
    No i nie pomylił się. Koniec tego, wczorajsza niby-debata przeważyła, ani pis ani po nie nadają się. Slogany i obietnice, nic konkretnego się nie dowiedziałam. Partia KORWiN ma mój i mojej rodziny głosy, a konkretnie Natalia Wiślińska z Lublina.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA