REKLAMA

Korwin-Mikke: Ukraina jest naszym wrogiem, nie Rosja

  • Autor: TM
  • 13 października 2015 08:22
Korwin-Mikke: Ukraina jest naszym wrogiem, nie Rosja To Ukraina jest wrogiem, nie Rosja – twierdzi europoseł. Fot. korwin-mikke.pl

W tej chwili boję się Niemców i Ukrainy. Oba te kraje mają do nas pretensje terytorialne – powiedział w TVN24 Janusz Korwin-Mikke. Prezes partii KORWiN przekonywał, że choć najnowsze plany rosyjskiego Gazpromu budzą wątpliwości, Rosja pod rządami Władimira Putina nie jest dziś dla Polski wrogiem.

Janusz Korwin-Mikke komentował krytyczne stanowisko unijnych instytucji wobec najnowszych planów rosyjskiego Gazpromu pod nazwą Nord Stream II.

To nie Rosja

Mimo, że sam ma wątpliwości co do tej inwestycji, lider partii KORWiN przekonywał, że to nie Rosja jest dziś największym wrogiem Polski.

Zawsze nam mówiono, że jak powstanie Ukraina, to zmieni się geopolityka. Zmieniła się, a ludzie dalej uważają Rosję za wroga - mówił Korwin-Mikke.

"Pretensje terytorialne"

To Ukraina jest wrogiem, nie Rosja. Tam w tej chwili głosują na banderowców - dodał europoseł.

Przekonywał, że Ukraina, ale także Niemcy, mają wobec Polski "pretensje terytorialne", a Polska ma mieć takie roszczenia wobec nich. Zupełnie inaczej natomiast - w jego ocenie - wyglądają dziś relacje na linii Warszawa-Moskwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • mario83 2015-10-18 21:23:56
    ktoś tu dużo mówi, za to mało robi.... Czemu w polityce jest tak mało ludzi młodych i ambitnych. Rzadko się widzi młode twarze w sejmie, czemu nie dać młodym szansy. Dla mnie dobrym kandydatem jest Łukasz Kubik. Nie dajmy dojść do władzy ludziom, którzy pitolą takie bzdury, zamiast pracować i działać - Rodacy nie bądźmy naiwni!
  • dolnoślązak 2015-10-13 09:11:28
    NIestety to prawda, przez ukraińców moja rodzina wiele ucierpiała, to dzieki nim nastąpiła akcja wisła wysiedlenia, Wołyń i inne nieszczęścia na wschodzie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA