REKLAMA

KORWiN widzi w Nowoczesnej socjalistów

  • Autor: GP
  • 16 września 2016 13:23

• Janusz Korwin-Mikke i Przemysław Wipler ocenili nowy program wyborczy partii Ryszarda Petru.
• Dla polityków pozaparlamentarnej formacji, którzy jeszcze w 2015 roku obawiali się liberalnego podejścia Nowoczesnej, partia już nie stanowi zagrożenia.
• Wipler nazywa Nowoczesną partią socjalistyczną.

W piątek (16 września) kluczowi politycy partii KORWiN wystąpili w Sejmie i przedstawili jak partia prawicowa widzi program Nowoczesnej, który w pierwszej połowie września pokazał Ryszard Petru.

Głos najpierw zabrał Janusz Korwin-Mikke, europoseł KORWiN:

Platforma Obywatelska miała program liberalny - zaczynał. - Ale potem zaczęła głosić program socjalistyczny. Nowoczesna już z liberalizmu została wyprana, nawet nie będąc przy władzy.

Polityk stwierdził, że Nowoczesna jest skrzyżowaniem PO z Ruchem Palikota.

KORWiN jest zdania, że Nowoczesna jako partia skierowała się programowo w stronę lewą partii sceny politycznej. Po Januszu Korwin-Mikke zabrał głos Przemysław Wipler.

- Rok temu, w 2015, kierownictwu KORWiN wydawało się, że mamy poważnego konkurenta jeśli chodzi o wyborców liberalnych w Polsce - referował. - Po lekturze programu partii Nowoczesna, ten lęk się rozwiał. To nie jest ani partia liberalna, ani nowoczesna. Nowoczesna nie ma oferty dla polskiego wyborcy liberalnego - konkludował Wipler. - Nowoczesna to po prostu partia socjalna.

W kwestii światopoglądowych postulatów Nowoczesnej Wipler zarzucił Nowoczesnej, że będzie dyskryminować odmienne poglądy.

Potem wystąpił jeden z ekspertów partii, Sławomir Mentzen:

- Pomysły i postulaty Nowoczesnej kojarzyły mi się, gdy czytałem program partii, z Prawem i Sprawiedliwością - mówił Mentzen. - Petru postanowił w programie zaimplementować lewicowe rozwiązania rodem z Zachodniej Europy.

Czytaj: Korwin wieszczy klęskę polityki PO i PiS

Tutaj padły przykłady, wśród nich uczenie dzieci tolerancji, które dla polityków KORWiN jest bardzo złym przykładem edukacji.

- Ryszard Petru nie ceni wolności. Jest za dyktatem poprawności politycznej, który wiemy jak działa na Zachodzie.

Partia KORWiN jest zdania, że Nowoczesna nie jest zagrożeniem w jej walce o liberalnego wyborcę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA