REKLAMA

Koschalke: Nie było polecenia by blokować posłom dostęp do Sali Kolumnowej

  • Autor: PAP/AT
  • 22 grudnia 2016 07:30
Koschalke: Nie było polecenia by blokować posłom dostęp do Sali Kolumnowej Wstęp do Sali Kolumnowej był umożliwiony wszystkim posłom po zakończeniu posiedzenia klubu PiS - powiedział komendant Straży Marszałkowskiej Arkadiusz Koschalke (fot.wikimedia.org/Grzegorz Gołębiowski/CC BY-SA 3.0)

• Nie było żadnego polecenia dotyczącego blokowania dostępu posłów opozycji do Sali Kolumnowej, w której kontynuowano posiedzenie Sejmu - stwierdził w opublikowanym na Twitterze Kancelarii Sejmu oświadczeniu komendant Straży Marszałkowskiej Arkadiusz Koschalke.
• Jak napisała Kancelaria Sejmu, Koschalke odpowiedział na nieprawdziwe informacje pojawiające się w sferze publicznej i na portalach społecznościowych.

"Nie było żadnego polecenia związanego z rzekomym blokowaniem dostępu dla posłów opozycji do Sali Kolumnowej, w której kontynuowano posiedzenie Sejmu. Wstęp był umożliwiony wszystkim posłom po zakończeniu posiedzenia klubu PiS, przez wejście główne do Sali Kolumnowej" - oświadczył komendant Straży Marszałkowej w wypowiedzi przytoczonej przez Kancelarię Sejmu.

O uniemożliwieniu posłom partii opozycyjnych udziału w przeniesionym posiedzeniu Sejmu przez Straż Marszałkowską, która zabezpieczać miała na polecenie marszałka Sejmu wejścia do Sali Kolumnowej napisały w złożonych przez siebie zawiadomieniach do prokuratury dotyczących piątkowych wydarzeń w Sejmie Platforma Obywatelska i Nowoczesna.

Czytaj też: Klub PO w czwartek o proteście na sali obrad Sejmu i scenariuszach na 11 stycznia

Podczas piątkowych obrad Sejmu posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę, a głosowania - m.in. nad ustawą budżetową - zostały przeniesione decyzją marszałka Marka Kuchcińskiego do Sali Kolumnowej. Impulsem dla posłów opozycji były planowane zmiany dotyczące zasad obecności dziennikarzy w parlamencie oraz wykluczenie z obrad jednego z posłów PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA