REKLAMA

Kosiniak-Kamysz o wystąpieniu premier: To wielka porażka formacji politycznej i rządu Beaty Szydło

  • Autor: PAP/AT
  • 20 maja 2016 12:19
Kosiniak-Kamysz o wystąpieniu premier: To wielka porażka formacji politycznej i rządu Beaty Szydło Pokrzykiwanie, pohukiwanie na Polaków nie ma sensu - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.psl.org.pl)

Prowadzicie do wojny domowej, do wojny między Polakami, do coraz większych podziałów, jest to zupełnie niepotrzebne - mówił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do sejmowego wystąpienia premier Beaty Szydło, w którym przedstawiła informację rządu ws. komunikatu KE o sytuacji w Polsce.

"Po dzisiejszym wystąpieniu pani premier jest zagrożenie dla suwerenności, jest zagrożenie dla bezpieczeństwa" - mówił lider PSL. Jego zdaniem suwerenność, to też jest "dbanie o bezpieczeństwo".

"Pokrzykiwanie, pohukiwanie na Polaków nie ma sensu - mówił lider PSL. - Nie ma pani żadnych argumentów. Nie potrafi pani prowadzić dialogu. To jest wielka porażka pani formacji politycznej, pani rządu. To jest choroba nienawiści, ona niestety dotknęła panią dzisiaj w niezwykły sposób".

"Polskie Stronnictwo Ludowe mając 120 lat historii, mając swoje doświadczenia chce wam przypomnieć jeszcze raz rok 1926, gdzie doszło do rozlewu krwi i Polacy strzelali do Polaków" - mówił. "Wyciągnijcie wnioski z historii" - apelował.

"Zaostrzacie takimi wypowiedziami konflikt, osłabiacie pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Rykoszetem odbije się to na zwykłych ludziach, nie tylko w emocjach, podziale społecznym, ale też w najniższych dopłatach dla rolników, na osłabieniu przedsiębiorców, na gorszej wizji Polski i Polaków" - ocenił szef PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PSL za kratki! 2016-05-21 08:35:29
    Do puszatek: Przestępcy od największej w historii powojennej Polski afery gruntowej w obrębach gmin masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas z rażącym naruszaniem przepisów prawa zabierają głos, gdzie właściciele gruntów nawet niebyli strojami postępiania . Złodzieje i oszuści, dlaczego obecny Rząd wpisuje się w powyższą sitwę przestępcza, co macie wspólnego PiS z tymi przestępstwami z Środków Unijnych!
  • puszatek 2016-05-21 08:14:46
    A ja uważam, że Pan i tzw. "partia" PSL to kompletna porażka, a pan jest żenujący.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA