REKLAMA

Kosiniak-Kamysz o zmianie w prokuraturze: skrojona pod Zbigniewa Ziobro

  • Autor: GP
  • 04 marca 2016 08:08
Kosiniak-Kamysz o zmianie w prokuraturze: skrojona pod Zbigniewa Ziobro Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL (fot.:facebook.com)

• Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem porannej rozmowy na antenie TVP.
• Zmiany w ustawie o prokuraturze, które w piątek (4 marca) wchodzą w życie, nazwał "wzmocnieniem funkcji politycznej" i określił jako błąd.
• Lider PSL stwierdził, że PiS walczy z jego partią na każdym kroku. W Sejmie korzysta ze swojej pozycji większościowej i atakuje PSL np. audytem przeprowadzonym w ARiMR.

Władysław Kosiniak-Kamysz precyzował relację między PSL, a PiS w Sejmie, mówił o starciu z PiS, do jakiego w jego ocenie partia rządząca chce doprowadzić i o zmianach w prokuraturze.

- To co zrobiło Prawo i Sprawiedliwość z urzędem ministra sprawiedliwości, to wzmocnienie funkcji politycznej i nadanie jej niesłychanych uprawnień - mówił Kosiniak-Kamysz.

4 marca w życie wchodzi ustawa, która przywraca w Polsce połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. W obecnym rządzie funkcję tę będzie sprawował Zbigniew Ziobro. Polityk był krytykowany za styl sprawowania tego urzędu w latach 2005 do 2007.

W ocenie polityka ludowców, ustawa jest skrojona pod osobę Zbigniewa Ziobry, który jest przede wszystkim politykiem.

Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował ponadto działania PiS jako formacji posiadającej większość w parlamencie. Uzasadniał, że działania formacji rządzącej wobec PSL mają znamiona ostrej rywalizacji o wyborców, a nawet mają na celu umniejszenie roli partii w życiu publicznym.

Przeczytaj: Samorządy w Radzie Dialogu Społecznego? Samorządowcy chcą miejsca przy rozmowach

- To frontalny atak na ludowców - mówił lider PSL. - Nie ma nas w prezydium (Sejmu - red.), nie mamy wicemarszałka, nie ma nas w komisji ds. służb specjalnych.

Po tych słowach Władysław Kosiniak-Kamysz wyliczył szereg działań PiS, nakierowanych na PSL. W tym kontekście poruszył także sprawę audytu kierownictwa ARiMR. Prezes tej instytucji, Daniel Obajtek w środę przestawił bardzo krytyczny raport o poprzednich kierownikach resortu. PSL w koalicji PO-PSL kontrolowało administrację odpowiedzialną za rolnictwo, w tym ARiMR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • joantek 2016-03-04 09:20:44
    PSL zostało już podsumowane przez jednego z liderów partii opozycyjnych ;) Dziwne, że go nie ciągają po sądach... Czyżby nie mijał się z prawdą? Bure chmury nad ludowcami...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA