REKLAMA

Kosiniak-Kamysz obiecuje wyższe pensje. "Nie znajdą pracowników"

  • Autor: TM
  • 14 października 2015 08:17
Kosiniak-Kamysz obiecuje wyższe pensje. "Nie znajdą pracowników" Praca powinna być lepiej opłacana – podkreślił minister. Fot. facebook.com

Spadek bezrobocia jest tendencją stałą - zapewniał w radiowej "Jedynce" Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Według szacunków resortu, bezrobocie we wrześniu wyniosło 9,9 proc.

Bezrobocie spada od dłuższego czasu, a równocześnie rośnie liczba ofert pracy – stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Stabilna praca

Jego zdaniem, powinna też poprawić się ich jakość, gdyż w przeciwnym razie pracodawcy niedługo nie będą mogli znaleźć pracowników.

 Praca powinna być lepiej opłacana i bardziej stabilna - podkreślił minister.

Dla dużych rodzin

Poinformował też, że już 1,2 mln Polaków korzysta z Karty Dużej Rodziny (liczba ta nie obejmuje kart wydawanych przez władze samorządowe).

Karta uprawnia między innymi do zniżek w przejazdach kolejowych i przy opłatach za niektóre czynności administracyjne. Jej posiadacze płacą też mniej w niektórych sklepach czy zakładach usługowych. To trwały elementem polityki prorodzinnej - przypomniał Kosiniak-Kamysz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA