REKLAMA

Kosiniak-Kamysz, PSL: Powtórne posiedzenie Sejmu i głosowanie nad budżetem

  • Autor: PAP/jm
  • 18 grudnia 2016 13:12
Kosiniak-Kamysz, PSL: Powtórne posiedzenie Sejmu i głosowanie nad budżetem Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. (fot.:twitter.com/kosiniakkamysz)

Powtórzenie piątkowego posiedzenia Sejmu i głosowań nad budżetem na 2017 r. - takie rozwiązanie zaproponował na niedzielnym spotkaniu (18 grudnia) z prezydentem Andrzejem Dudą prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz . Jak powiedział, "warto poszukiwać rozwiązań, które stonują nastroje".

- Uważamy, że jest bardzo dużo wątpliwości, dotyczących kworum, uniemożliwienia udziału posłów w posiedzeniu. Trzeba powtórzyć to posiedzenie Sejmu - powiedział dziennikarzom Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, na spotkaniu z prezydentem przedstawił sposób rozwiązania kryzysu, czyli powtórzenie posiedzenia Sejmu i powtórzenie wszystkich głosowań nad budżetem.

Jak relacjonował, przedstawił też prezydentowi stanowisko PSL wobec mediów. - Media powinny zostać wpuszczone do Sejmu jak najszybciej, najlepiej od razu. W dialogu i konsensusie powinna się rozpocząć rozmowa z przedstawicielami wszystkich redakcji na temat (ich) funkcjonowania w polskim parlamencie - ocenił prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz ocenił, że spotkania prezydenta Dudy z liderami opozycji, to "szukanie jakiegoś rozwiązania".

- Prezydent zadeklarował, że będzie kontynuował spotkania, że będzie kontynuował wysłuchanie wszystkich stron opozycji. Warto poszukiwać takich rozwiązań, które stonują nastroje i atmosferę. Tego oczekują od nas Polacy - podkreślił. Jak ocenił, potrzebne w tej kwestii jest działanie prezydenta.

Niedzielne spotkania z liderami partii opozycyjnych, to konsekwencja sobotniej zapowiedzi prezydenta, że jest gotów do mediacji. Jako pierwszy rozmawiał z prezydentem lider Nowoczesnej Ryszard Petru; potem lider PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA