REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Reakcja rządu pokazuje jak ważnym politykiem jest Donald Tusk

 • Autor: PAP/AT
 • 20 listopada 2017 10:52
Kosiniak-Kamysz: Reakcja rządu pokazuje jak ważnym politykiem jest Donald Tusk Władysław Kosiniak-Kamysz (fot. facebook)

Dziwi mnie tak emocjonalna reakcja ze strony rządu. Sam rząd podnosi wagę tych słów i pokazuje, jak ważnym politykiem jest Donald Tusk, komentując to wszędzie odnosząc się w tak błyskawicznym tempie - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz komentując wpis szefa Rady Europejskiej na Twitterze, krytykujący politykę polskiego rządu.

• Słowa Donalda Tuska odbieram jako wyraz troski o to, co się dzieje w Polsce, choć użyłbym innego języka - tak wpis szefa Rady Europejskiej na Twitterze, krytykujący politykę polskiego rządu, skomentował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

• Żaden Polak nie może być obojętny na to, co dzieje się w jego kraju, niezależnie kto rządzi - zaznaczył. 

• Choć Donald Tusk ma swoje zadania europejskie, ma prawo do wyrażania opinii - dodał.

Tusk napisał w niedzielę (19 listopada) na swoim prywatnym koncie na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

"Ten twitt byłego premiera odbieram jako wyraz troski o to, co się dzieje w Polsce, choć użyłbym innego języka. Jest tak skomplikowana sytuacja polityczna, i w Polsce, i w Europie, że nie podgrzewałbym atmosfery" - mówił w radiowej Trójce Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem Szefa PSL, "żaden Polak nie może być obojętny na to, co dzieje się w jego kraju, niezależnie kto rządzi". Choć Donald Tusk ma swoje zadania europejskie, ma prawo do wyrażania opinii - dodał polityk.

Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę na szybką i mocną reakcję rządu na słowa szefa RE. Przypomniał, że politycy PiS wielokrotnie domagali się, żeby Donald Tusk angażował się w sprawy polskie. Jak zauważył, teraz, kiedy Donald Tusk się angażuje "to jest taki mocny atak w drugą stronę".

Czytaj też: Bańka: Miejsce Donalda Tuska jest na trybunach politycznych

"Dziwi mnie tak emocjonalna reakcja ze strony rządu. Sam rząd podnosi wagę tych słów i pokazuje, jak ważnym politykiem jest Donald Tusk, komentując to wszędzie odnosząc się w tak błyskawicznym tempie" - dodał.

Tusk napisał w niedzielę na swoim prywatnym koncie na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

Wpis Tuska to reakcja na środową rezolucję Parlamentu Europejskiego oraz relacji polsko-ukraińskich. W sobotę ambasador Polski w Kijowie Jan Piekło został wezwany do MSZ Ukrainy w trybie pilnym w związku z niewpuszczeniem do Polski sekretarza Międzyresortowej Komisji Ukrainy ds. Upamiętnień Swiatosława Szeremety.

PE przyjął rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, zapisanych w traktatach unijnych. Europosłowie zainicjowali też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7 Traktatu o UE wobec Polski. Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS, SLD wstrzymało się od głosu, eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu. Większość PO wstrzymała się od głosu, ale sześciu europosłów poparło ten dokument.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • :-) 2017-11-22 16:16:04
  Do breska: Gadasz ogólnikami a nie piszesz żadnych konkretów. Takie brednie można pisać o każdym. Gdzie konkrety? Jeżeli ktoś prowadzi Polskę na mieliznę to PIS ponieważ skonfliktował nas już z całym światem (oprócz być może Węgier i USA) a chwilowy dobrobyt mamy dzieki zadłuzaniu państwa jak za Gierka.
 • breska 2017-11-22 14:37:09
  Ten facet to taki gość, że jak był polskim premierem to, działając w białych rękawiczkach, wprowadził Polskę w szereg ślepych uliczek ekonomicznych, politycznych i narodowych, uzależnił Polskę od kapitału zachodniego w stopniu zbliżonym do tonącego Titanica a następnie jak szczur, uciekł do Brukseli gdzie wykorzystując "piastowane" tam stanowisko, bezczelnie i cynicznie ryje pod Polską z nadzieją, że upadnie demokratycznie wybrany Rząd. On nawet czeka na wojnę domową, przynajmniej w wydaniu z dnia 4 czerwca 1992r. kiedy wraz z Wałęsą i Pawlakiem obalili Rząd Jana Olszewskiego. Czego się Tusk doczeka, wkrótce wszyscy będziemy tego świadkami.
 • Madera 2017-11-20 20:26:02
  Do Mieszko: Jesteś naiwny , zobaczysz jeszcze gorszych... chociaż ,"Szuja" dla tego degenerata to określenie brzmi jak komplement.ZDRAJCA POLSKI, BEZKARNY JAK WIELU INNYCH..... wystarczy,że jest Żydem i jest tym samym NIETYKALNY, i obowiązuje go prawo KALEGO !.....Takich jest obecnie w Polsce multum. Komuniści wobec nich to ANIOŁY !
 • Mieszko 2017-11-20 17:50:27
  Dla mnie jest on ostatnim szują jakiego ziemie nosi wraz z ZSLelem komuniści byli łaskawsi od nichREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA