REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Rok rządów PiS to rok chaosu

 • Autor: PAP/MN
 • 25 października 2016 11:51
Kosiniak-Kamysz: Rok rządów PiS to rok chaosu Kosiniak-Kamysz bardzo negatywnie ocenił dokonania PiS w zakresie wsi i rolnictwa. (fot. Facebook)

• Zdaniem Ludowców, rok rządów PiS, to rok chaosu, a PiS dzieli Polaków.
• Polska nie powinna być skazywana na władztwo jednej partii i jednego prezesa - stwierdził  prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Jego zdaniem, PiS jest ogarnięty "chorobą nienawiści".

We wtorek mija rok od wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych. Kosiniak-Kamysz ocenił we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie, że po roku rządów PiS widać, jak bardzo nie służy Polsce władza jednej partii. "Rok czasu pozwolił nam stwierdzić, że to jest zjawisko bardzo złe dla obywateli" - powiedział.

"Polska nie powinna być skazywana na władztwo jednej partii i jednego prezesa" - mówił prezes ludowców. Według niego, rok rządów PiS, to "rok chaosu".

Prezes PSL ocenił, że "PiS w większości podejmowanych decyzji jest ogarnięty chorobą nienawiści". "Mamy zarzuty dotyczące atmosfery, jaka panuje w Polsce, naszej pozycji na arenie międzynarodowej, mamy zarzuty dotyczące podzielenia Polaków" - mówił. Jego zdaniem, PiS popełnił też wiele błędów personalnych w obsadzie stanowisk ministerialnych.

Kosiniak-Kamysz bardzo negatywnie ocenił dokonania PiS w zakresie wsi i rolnictwa. W tym kontekście mówił, że PiS wprowadził złą ustawę o ziemi, nie poradził sobie z problemami związanymi z wystąpieniem przypadków ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń, a także popiera szkodliwą dla Polski umowę handlową CETA między UE a Kanadą. "Polska wieś została wyzyskana i odrzucona przez PiS" - ocenił.

Posłanka PSL Andżelika Możdżanowska stwierdzając, że "władza absolutna, deprawuje absolutnie", oceniła, że PiS zawłaszczył media publiczne, administrację i służbę cywilną, prowadzi politykę zagraniczną na bardzo niskim poziomie, a także niepotrzebnie upolitycznił wojsko. Według niej, PiS skłóca społeczeństwo, czego dowodem było 49 protestów w trakcie ostatniego roku.

Zobacz: Sondaż IBRiS w rok po wyborach: PiS prowadzi. Kto stracił a kto zyskał?

Pytany o pozytywy rządów PiS, prezes PSL powiedział, że dobrze ocenia kontynuację polityki rodzinnej oraz politykę historyczną.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział też, że na kongresie PSL 19 listopada zostanie przedstawiony nowy program jego partii. "Nie można mówić tylko 'stop PiS' i 'antyPiS'. To nic nie daje, to nie zmieni Polski na lepsze" - stwierdził. Zadeklarował, że PSL będzie opozycją racjonalną. "Nie będziemy totalni w naszych działaniach, będziemy pokazywać, że można rządzić inaczej" - powiedział prezes ludowców.

Rok temu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, zdobywając 235 mandatów poselskich i 61 senackich, co pozwoliło na samodzielne rządy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Wojtas 2016-10-26 04:48:51
  Żenada. Wasze rządy jak mam nazwać? Złodziejnia?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA