REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Spotkanie liderów partii może doprowadzić do normalnych obrad na sali plenarnej

  • Autor: PAP/AT
  • 09 stycznia 2017 10:49
Kosiniak-Kamysz: Spotkanie liderów partii może doprowadzić do normalnych obrad na sali plenarnej Poprawki do budżetu na 207 r., które są możliwe do zgłoszenia powinny wrócić do Sejmu - powiedział szef PSL (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.psl.org.pl)

• Jesteśmy gotowi do rozmowy o tym, żeby budżet był jeszcze raz prezentowany na forum Sejmu - poinformował na briefingu w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Przyjmujemy zaproszenie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego na spotkanie ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego - powiedział Kosiniak-Kamysz.

"Będziemy uczestniczyć w spotkaniu wszystkich formacji parlamentarnych, to jest spełnienie pierwszego postulatu porozumienia antykryzysowego zaproponowanego przez PSL" - dodał lider Stronnictwa.

"Wierzymy, że to spotkanie może doprowadzić do normalnych obrad na sali plenarnej polskiego parlamentu, bo tam powinny się odbywać obrady Sejmu. Żadne inne miejsce nie jest do tego lepiej przeznaczone, ani przygotowane. Tu te obrady powinny się odbywać" - podkreślił.

"Jesteśmy gotowi do rozmowy o tym, żeby budżet był jeszcze raz prezentowany na forum Sejmu. Ta droga senacka wydaje się dziś najbardziej prawdopodobna, tylko musi to być zrobione w sposób godny. Te poprawki, które są możliwe do zgłoszenia powinny wrócić do Sejmu i część z nich powinna być przyjęta na posiedzeniu Sejmu. To jest bardzo ważne, aby dyskutować o budżecie i potwierdzać jego prawomocność" - dodał Kosiniak-Kamysz.

Według niego, należy rozważyć, jeżeli ten proces by się zakończył w Sejmie, o zwrócenie się do TK o zbadanie prawidłowości przyjęcia budżetu przez polski Sejm. "I taki wniosek będziemy przygotowywać" - zapowiedział prezes PSL.

Marszałek Karczewski poinformował, że podczas spotkania z liderami partii zasiadających w Sejmie o godz. 14 chce przedstawić propozycję rozwiązania obecnego kryzysu parlamentarnego. Jak dodał, udział w spotkaniu potwierdzili wszyscy liderzy oprócz szefa PO Grzegorza Schetyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA