REKLAMA

KPRM: Beata Szydło i Anna Zalewska spotkają się z wojewodami oraz kuratorami oświaty

  • Autor: GP
  • 09 listopada 2016 09:02
KPRM: Beata Szydło i Anna Zalewska spotkają się z wojewodami oraz kuratorami oświaty W środę (8 listopada) Beata Szydło i Anna Zalewska podsumowały reformę oświaty po spotkaniu rządu. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• W czwartek (9 listopada) rano Beata Szydło i Anna Zalewska spotkają się w Warszawie z wojewodami oraz kuratorami oświaty.
• Będzie omówiona propozycja rządu, znana pod nazwą "Dobra Szkoła".
• Szefowa MEN wyceniła reformę oświaty na 900 mln zł.

W czwartek (9 listopada) premier Beata Szydło i minister Anna Zalewska spotkają się z wojewodami oraz kuratorami oświaty. Miejscem wydarzenia jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, a początek spotkania ma mieć miejsce tuż po godzinie 10.

W planie rozmów jest przewidziane spotkanie dla mediów i wystąpienie premier Szydło.

Hasłem przewodnim spotkania z przedstawicielami administracji oświatowej jest "Dobra Szkoła".

Łatwo zauważyć, że spotkanie jest logiczną kontynuacją wczorajszej (8 listopada) Rady Ministrów, na której premier i ministrowie zaaprobowali reformę oświaty.

Minister Anna Zalewska w środę informowała, że omawiana reforma będzie kosztować 900 mln złotych.

- Pojawia się 5 tysięcy dodatkowych oddziałów, dodatkowe etaty. Jednocześnie mamy pieniądze, ponad 300 mln zł wprost dedykowanych i 168 mln zł w rezerwie budżetowej na dostosowanie - powiedziała Zalewska na wspólnej konferencji prasowej z premier Beatą Szydło.

Minister powtórzyła też, że reforma polskiej szkoły nie powinna wywołać zwolnień wśród nauczycieli.

Innego zdania jest opozycja, która od zapowiedzi reformy we wrześniu nieustannie krytykuje jej pomysł. W ocenie opozycji likwidacja szkół gimnazjalnych odbije się negatywnie na funduszach samorządów. Powiaty i gminy też nie są zadowolone z propozycji MEN.

Najgłośniej protestuje Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA