REKLAMA

Krajowa Rada Unii Europejskich Demokratów za powołaniem federacyjnego klubu PSL i UED

  • Autor: pt/pap
  • 28 stycznia 2018 09:49
Krajowa Rada Unii Europejskich Demokratów za powołaniem federacyjnego klubu PSL i UED Krajowa Rada UED jednogłośnie zaakceptowała decyzję o powołaniu federacyjnego klubu parlamentarnego PSL i UED (fot.psl.pl)

Krajowa Rada UED jednogłośnie zaakceptowała decyzję o powołaniu federacyjnego klubu parlamentarnego PSL i UED – poinformowała przewodnicząca UED Elżbieta Bińczycka. "Gestem solidarności w stosunku do PSL udaremniamy eliminowanie przez PiS silnego zwłaszcza na wsiach PSL -u" – dodała.

W minioną sobotę podlaski poseł Mieczysław Baszko ogłosił, że odchodzi z PSL, ponieważ postanowił związać się z Porozumieniem, partią wicepremiera Jarosława Gowina. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz określił działanie Gowina jako "polityczne kłusownictwo". Zapewnił też, że odejście Baszki nie spowoduje rozpadu 15-osobowego klubu Stronnictwa.

W poniedziałek na wspólnej konferencji prasowej PSL i UED poinformowało, że "w trybie pilnym" klub PSL zasili poseł Michał Kamiński. Jak zaznaczyli szefowie obu partii ich intencją jest "stworzenie federacyjnego klubu PSL i UED".

Bińczycka powiedziała, że Krajowa Rada UED jednogłośnie zaakceptowała powołanie federacyjnego klubu parlamentarnego PSL i UED. "Czyli zachowującego odrębność polityczną i organizacyjną oraz możliwość głosowania każdego z podmiotów zgodnie z programem własnej partii" - zaznaczyła.

Bińczycka podkreśliła, że takie kluby powstawały już w poprzednich kadencjach Sejmu. "Do klubu parlamentarnego mogą należeć członkowie różnych partii" - zaznaczyła.

"Gestem solidarności w stosunku do PSL udaremniamy eliminowanie przez PiS silnego zwłaszcza na wsiach i w mniejszych miastach Polskiego Stronnictwa Ludowego" - podkreśliła Bińczycka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA