REKLAMA

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej z imieniem Lecha Kaczyńskiego. Prezydent podpisał ustawę

  • Autor: PAP/AT
  • 24 października 2016 12:27
Krajowa Szkoła Administracji Publicznej z imieniem Lecha Kaczyńskiego. Prezydent podpisał ustawę Krajowa Szkoła Administracji Publicznej rozpoczęła działalność we wrześniu 1991 r. (fot.ksap.gov.pl)

• Krajowa Szkoła Administracji Publicznej będzie nosić imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
• Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w tej sprawie.

Nadanie Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego było celem nowelizacji ustawy o KSAP oraz kilku innych ustaw.

Lech Kaczyński był doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego oraz działaczem opozycji demokratycznej w PRL. Pełnił funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, a następnie prezydenta Warszawy. Od 2005 r. był prezydentem RP do tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej rozpoczęła działalność we wrześniu 1991 r.; wzorowana jest na francuskiej Ecole Nationale D'administration. Kształci urzędników służby cywilnej, przygotowanych do pełnienia funkcji kierowniczych, eksperckich i menedżerskich w administracji publicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA