REKLAMA

Krystyna Pawłowicz oskarża RPO i Trybunał Konstytucyjny

  • Autor: GP
  • 31 maja 2016 09:28
Krystyna Pawłowicz oskarża RPO i Trybunał Konstytucyjny - To wygląda na typową agitkę polityczną w szkołach - mówi o akcji RPO posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. (fot.:facebook.com)

• Krystyna Pawłowicz jest zdziwiona akcją RPO i TK "Tydzień konstytucyjny," która jest wg nich edukacyjną akcją proobywatelską.
• Posłanka uważa, że Adam Bodnar przekracza swoje kompetencje patronując akcji w sytuacji wysokiego zaangażowania jego osoby w konflikt wokół TK.

Posłanka Krystyna Pawłowicz udzieliła portalowi Niezależna.pl komentarza do akcji "Tydzień konstytucyjny". Jest to inicjatywa edukacyjna, proobywatelska organizowana w szkołach ponadgimnazjalnych. Patronują jej Rzecznik Praw Obywatelskich, obecnie Adam Bodnar i Trybunał Konstytucyjny. Tydzień trwa w dniach 28 maja do 4 czerwca br.

Posłanka PiS ma poważne wątpliwości, jak postawa prokonstytucyjna jest realizowana w ramach tej akcji, jeśli osoby jej patronujące są mocno zaangażowane w spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.

- To wygląda na typową agitkę polityczną w szkołach - mówi Pawłowicz. Po czym stwierdza, że Adam Bodnar jest w wątpliwej sytuacji, jako RPO. - Nie ma wątpliwości, że (Bodnar - red.) jest uczestnikiem tego sporu. Angażując się w „Tydzień konstytucyjny”, przekracza swoje kompetencje. Lepiej, gdyby zajął się skargami obywateli.

Czytaj: Kogo powinni w Polsce słuchać politycy?

W akcje "Tydzień konstytucyjny" zaangażowane są podmioty pozarządowe, instytucje naukowe i postacie życia publicznego, a także prawnicy.

Merytorycznie nad projektem czuwa prof. Ewa Łętowska, która była sędzią Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i jest uznanym autorytetem prawa. Zasiada w Instytucie Nauk Prawnych PAN i innych gremiach prawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA