REKLAMA

Krystyna Szumilas do premier: Kiedy dzieci zaczną normalną edukację?

 • Autor: PAP/AT
 • 04 września 2017 13:06
Krystyna Szumilas do premier: Kiedy dzieci zaczną normalną edukację? PO będzie wspierać protesty przeciw reformie edukacji - zapowiedziała była minister edukacji (Krystyna Szumilas, fot.szumilas.pl)

Dzisiaj wielu rodziców na rozpoczęciu roku szkolnego usłyszało od nauczycieli swoich dzieci, że podręczniki będą dopiero za dwa tygodnie, może pod koniec września. I pytają: kiedy te podręczniki trafią do szkół. Kiedy ich dzieci zaczną normalną edukację - mówi była minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas (PO).

• Kiedy w szkołach będą podręczniki, dlaczego pani premier pozwala na segregację dzieci i co z programem 500+ dla nauczycieli - pyta premier Beatę Szydło była minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas (PO).

• W pierwszym dniu nauki te pytania zadają sobie rodzice i nauczyciele - zaznaczyła posłanka.

• Była minister zastanawiała się też czy obietnica podwyżek dla nauczycieli dopiero od 1 kwietnia 2018 roku to żart primaaprilisowy.

"Dzisiaj wielu rodziców na rozpoczęciu roku szkolnego usłyszało od nauczycieli swoich dzieci, że podręczniki będą dopiero za dwa tygodnie, może pod koniec września. I pytają: kiedy te podręczniki trafią do szkół. Kiedy ich dzieci zaczną normalną edukacje" - podkreśliła Szumilas na konferencji prasowej w Sejmie.

Nawiązała też do problemów rodziców niepełnosprawnych dzieci. "Rodzice idąc do poradni wychowawczo-pedagogicznej słyszą od pedagogów i psychologów, że nauczanie indywidualne, które do tej pory ich niepełnosprawne, czy chore dzieci miały w szkole, może się odbywać jedynie w domu. Co z budowaniem wspólnoty, o której tak pięknie mówiła pani premier podczas rozpoczęcia roku szkolnego?" - pytała Szumilas.

"Kolejne kłamstwa Prawa i Sprawiedliwości, kolejne mijanie się z rzeczywistością" - dodała.

Pytała też o program 500 plus dla nauczycieli. "Niedawno pani minister edukacji Anna Zalewska szumnie zapowiadała, że taki program zostanie wprowadzony. Dzisiaj pani premier ani słowa o tym programie nie powiedziała" - zauważyła Szumilas.

Czytaj też: Anna Zalewska o reformie edukacji i nauczycielach w nowym roku szkolnym

"Pani premier powtórzyła obietnice, które powtarza od dwóch lat: że nauczyciele dostaną podwyżki płac. Niskie podwyżki, bo 5 proc. w ciągu 3 lat, to jest jałmużna, którą rząd chce dać nauczycielom, aby uspokoić ich przed wprowadzeniem deformy edukacji. Te 5 proc. to są pieniądze, które otrzymaliby zwolnieni nauczyciele. To jest przełożenie pieniędzy z jednej kieszeni - nauczycieli, którzy zostaną bez pracy, do kieszeni innych, którzy jeszcze przez 2 lata będą mogli w szkole pracować" - podkreśliła posłanka PO.

Pytała czy to żart primaaprilisowy, że premier obiecuje te pieniądze dopiero od 1 kwietnia 2018 roku. "Czy to jest obiecanka, która zostanie w końcu przez rząd PiS spełniona?" - pytała. Szumilas zadeklarowała, że PO będzie wspierać protesty przeciw reformie edukacji, zapowiedziane na poniedziałek na godz. 16.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • TenSam 2017-09-04 18:07:43
  Kryśka naprawiamy to co spieprzyłaś.
 • :-) 2017-09-04 16:01:39
  Do ob.ywatel: Tak też uważam że PIS powinien przeprosić za wszystko co nabroił i zniknąć ze sceny!!!
 • ob.ywatel 2017-09-04 15:39:19
  Dobra rada nie przeszkadzać, przeprosić za szkody i zniknąć ze sceny. Najlepiej do lasu, gdzie szumi gaj...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA