REKLAMA

Krystyna Szumilas: Rząd i premier lekceważy strajk nauczycieli

  • Autor: PAP/AT
  • 31 marca 2017 12:46
Krystyna Szumilas: Rząd i premier lekceważy strajk nauczycieli To największy od wielu lat strajk szkolny - oceniła była minister edukacji (Krystyna Szumilas, fot.szumilas.pl)

Strajk nauczycieli jest lekceważony przez rząd i premier - oceniła posłanka PO i była minister edukacji Krystyna Szumilas.

Szumilas zaapelowała do PiS, by podjął rozmowy z nauczycielami i rodzicami o wycofaniu się z reformy edukacji.

W piątek (31 marca) odbywa się ogólnopolskich strajk nauczycieli i pracowników oświaty ogłoszony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Według niepełnych danych ZNP do strajku przystąpiło ok. 37 proc. szkół i przedszkoli; jest to ok. 6,5 tys. placówek.

"To największy od wielu lat strajk szkolny" - oceniła była minister edukacji na konferencji prasowej w Sejmie.

"Ten strajk jest lekceważony przez rząd, jest lekceważony przez panią premier, która mówi, że jest to strajk polityczny, a chyba najbardziej polityczne są podstawy programowe" - powiedziała Szumilas. "Nauczyciele strajkują w obronie polskich szkół, dobrego systemu edukacji" - dodała.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA