REKLAMA

Krzysztof Łapiński: Prezydent swoim zwycięstwem przebił szklany sufit poparcia swojego obozu

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2017 08:45
Krzysztof Łapiński: Prezydent swoim zwycięstwem przebił szklany sufit poparcia swojego obozu Prezydent w dwa miesiące przygotował ustawy i za chwilę reforma wymiaru sprawiedliwości będzie - powiedział Łapiński (Krzysztof Łapiński, fot.facebook.com/pg/LapinskiKrzysztof)

Żeby reformować państwo, potrzeba zgodnej współpracy opartej na wzajemnym szacunku - powiedział rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński.

• Nie dajmy się zafiksować, że dwa weta prezydenta wstrzymały reformę wymiaru sprawiedliwości - powiedział Łapiński.

• Zgodnie z obietnicą, prezydent w dwa miesiące przygotował ustawy i za chwilę reforma będzie - zaznaczył.

• Prezydent wykonał gigantyczną pracę. Wygrał wybory, przekonał do głosowania na siebie ponad 8,5 miliona Polaków, a przecież w to zwycięstwo mało kto wierzył - dodał.

"Żeby reformować państwo, potrzeba zgodnej współpracy opartej na wzajemnym szacunku" - powiedział Łapiński w rozmowie z dziennikiem "Polski The Times"odnosząc się do relacji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą.

Na pytanie czy Andrzej Duda będzie kandydatem PiS na prezydenta w kolejnych wyborach prezydenckich, Łapiński odpowiedział: "to jest pytanie do Prawa i Sprawiedliwości". "Jako politolog mogę powiedzieć, że to, że prezydent swoim zwycięstwem przebił taki szklany sufit poparcia swojego obozu, w co nie wierzyli nawet ci, którzy dobrze życzyli PiS, było decydujące dla ostatecznego wyniku PiS, ale też umożliwiło w ogóle realne zmiany" - podkreślił Łapiński.

Rzecznik prezydenta zaznaczył także, "jak trudną sytuację miałby rząd pani premier Beaty Szydło, gdyby prezydentem byłby dziś Bronisław Komorowski". "Wszyscy, którzy krytykują dziś po prawej stronie prezydenta Dudę, powinni sobie wyobrazić taki scenariusz" - uważa rzecznik prezydenta.\

Czytaj też: Prezydent zawsze analizuje, czy złożyć swój podpis pod ustawą

Na uwagę, że "po prawej stronie słychać głosy", iż "prezydent jest niewdzięczny", Łapiński powiedział: "Co to znaczy wdzięczność? Że prezydent ma podpisywać wszystko jak leci?" - dopytywał Łapiński.

"Fakty są takie, że w 2014 roku pan prezes Jarosław Kaczyński podjął rzeczywiście bardzo mądrą, dalekowzroczną decyzję wynikającą z jego trafnej analizy sytuacji i przekonał do tego partię i ugrupowania sojusznicze. To jest niewątpliwie jego zasługa" - powiedział.

Jak dodał, "ogłoszenie Andrzeja Dudy kandydatem nie czyniło z niego prezydenta", ponieważ "była jeszcze kampania". "Gdybym powiedział, że prezydent wykonał ciężką pracę, to bym nic nie powiedział. Prezydent wykonał gigantyczną pracę. Wygrał wybory, przekonał do głosowania na siebie ponad 8,5 miliona Polaków, a przecież w to zwycięstwo mało kto wierzył" - podkreślił Łapiński i przypomniał, że także kampania prezydencka Andrzeja Dudy "była wielokrotnie krytykowana".

"Jakoś tak jest, że wielu z tych, którzy wtedy mylili się w ocenie szans prezydenckich Andrzeja Dudy, myli się dzisiaj w ocenie jego wet" - uważa Łapiński. "I nie dajmy się zafiksować na przekazie, że dwa weta wstrzymały reformę, bo zgodnie z obietnicą, prezydent w dwa miesiące przygotował ustawy i za chwilę reforma będzie" - podkreślił rzecznik prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Janusz 2017-11-17 18:03:56
    PAD sam sobie wygral wybory, tak? Ta wypowiedz jest wyraznie chora. Rozpadla sie "jedna druzyna". Koniec z reforma panstwa. Historyczna okazja juz zaprzepaszczona. Jak male dzieci.......
  • Madera..... 2017-11-17 11:49:11
    Polacy zawsze wiedzieli, ze to TEATRZYK MARIONETKOWY KACZORA.....jesteście ŻAŁOŚNI WROGOWIE POLSKI I NARODU POLSKIEGO ! WASZA OKUPACJA DOBIEGA KOŃCA I NIE LICZCIE,NA TO ,ŻE Z WAMI SOBIE NIE PORADZIMY.Wielu próbowało i swój ogon zżarli.....ŚWIAT SIĘ OD WAS ODWRÓCI....POZNAJĄ WASZE KŁAMSTWA , OSZUSTWA I OKRUCIEŃSTWO.......JESTEŚCIE POTWORAMI PSYCHOPATYCZNYMI NIE NADAJĄCYMI SIĘ DO WSPÓŁPRACY Z LUDŻMIREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA