REKLAMA

Krzysztof Lipiec z PiS konsultował z Ministerstwem Kultury wsparcie dla zabytków w Wiślicy

  • Autor: GP
  • 14 lipca 2016 15:13
Krzysztof Lipiec z PiS konsultował z Ministerstwem Kultury wsparcie dla zabytków w Wiślicy Poseł Krzysztof Lipiec, w centrum kadru. (fot.:krzysztof-lipiec.pl)

● Poseł Krzysztof Lipiec liczy, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wesprze renowację wiślickich zabytków.
● Kwota, którą poseł chce wywalczyć w resorcie to około 20 milionów złotych.

Poseł PiSKrzysztof Lipiec zorganizował konferencję prasową w Kielcach. W czasie tego spotkania relacjonował, jak stara się pozyskać poparcie i wsparcie finansowe od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poseł walczy o zabytki wiślickie. O konferencji donosi portal echodnia.eu.

Posłowi zależy zwłaszcza na pomocy w utrzymaniu Domu Długosza w Wiślicy i bazylik kolegiackiej Narodzenia Najświętszej Marii Panny w tym mieście.

- To wsparcie będzie możliwe na bieżące funkcjonowanie oraz prace konserwatorskie i zabezpieczające dla zabytków - powiedział Krzysztof Lipiec.

Czytaj: Jest nowy konkurs Ministerstwa Kultury

Kwota, o którą walczy deputowany do Sejmu to około 20 milionów złotych.

Dom Długosza w Wiślicy to XV-wieczny zabytek. Zbudowano go w 1460 roku i był zabudowaniem klasztornym, przeznaczonym dla wikariuszy i kanoników kolegiaty przy ulicy Krakowskiej w Wiślicy. Dziś w Domu Długosza mieści się wikariat i Muzeum Regionalne w Wiślicy.

Bazylika, którą poseł też chce remontować to XIV-wieczny budynek sakralny.

Wiślicka Bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny, źródło: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA