REKLAMA

Krzysztof Szczerski: na spotkaniu w BBN omówiono tematy, które zostaną poruszone podczas wizyty prezydenta USA

  • Autor: PAP/JS
  • 28 czerwca 2017 21:57
Krzysztof Szczerski: na spotkaniu w BBN omówiono tematy, które zostaną poruszone podczas wizyty prezydenta USA Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Polskę na zaproszenie prezydenta Dudy. W Warszawie będzie przebywał od 5 lipca wieczorem do 6 lipca. (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Podczas spotkania w BBN prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i ministrami omówiono tematy rozmów, które będą poruszone podczas wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

"Podczas spotkania omówiliśmy tematy rozmów podczas wizyty prezydenta Trumpa w Polsce w zakresie polityki bezpieczeństwa, inwestycji energetycznych i gospodarki oraz współpracy politycznej, zwłaszcza w zakresie przyszłego niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ" - powiedział prezydencki minister, który uczestniczył w środowym spotkaniu. Polska będzie niestałym członkiem RB ONZ w latach 2018 i 2019.

W spotkaniu udział wzięli także wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, szef MSZ Witold Waszczykowski, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, szef BBN Paweł Soloch i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Polskę na zaproszenie prezydenta Dudy. W Warszawie będzie przebywał od 5 lipca wieczorem do 6 lipca.

Według źródeł dyplomatycznych punkty wizyty prezydenta USA w Warszawie to: rozmowa "w cztery oczy" 6 lipca rano z prezydentem Dudą, potem rozmowy delegacji, szczyt państw Trójmorza i przemówienie na pl. Krasińskich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Znawca Polityki 2017-06-29 09:37:39
    Niech porozmawiają z Trumpem o seksie i powiedzą parę mizoginicznych dowcipów a wyjedzie zadowolony.
  • Stanisław Komosa 2017-06-29 06:52:29
    Brawo- Tak robi się politykę, ale jakoś ,,mało" o biznesie dla Polski- no chyba że o to zadba pan Prezydent i nasz rząd a szczególnie pan Mateusz Morawiecki;-) Gratulacje!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA