REKLAMA

Krzysztof Szczerski: Prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali m.in. o sytuacji w Donbasie

  • Autor: PAP/JS
  • 19 września 2017 19:21
Krzysztof Szczerski: Prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali m.in. o sytuacji w Donbasie Politycy spotkali się w Nowym Jorku, przy okazji 72. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Sytuacja w Donbasie, szczególnie w kontekście propozycji zaangażowania sił pokojowych ONZ na tym obszarze oraz współpraca dwustronna - były wśród tematów wtorkowej (19 września) rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy, Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Politycy spotkali się w Nowym Jorku, przy okazji 72. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jak przekazał Szczerski, Duda i Poroszenko odbyli półgodzinną rozmowę.

"Takie dwustronne spotkanie w czasie ZO ONZ stało się już tradycją i odbywa się corocznie. Prezydenci rozmawiali o współpracy Polska - Ukraina w perspektywie polskiego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Szczegółowo omówili sytuację w Donbasie, szczególnie propozycję zaangażowania sił pokojowych ONZ na tym obszarze. Uznali, że taka propozycja wymaga uważnego przemyślenia i jej mandat musi być do zaakceptowania przez stronę ukraińską" - powiedział Szczerski.

Zaznaczył, że w przyszłości może ona stać się przedmiotem decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ z udziałem Polski.

Jak podał Szczerski, prezydenci rozmawiali też o współpracy dwustronnej, w tym na wspólnej granicy, w kontekście zbliżenia Ukrainy do Unii Europejskiej. "Omówiono wspólne stanowisko sprzeciwiające się budowie gazociągu Nord Stream 2. Prezydenci uzgodnili grudniową wizytę prezydenta Polski na Ukrainie; spotkanie prezydentów planowane jest w Charkowie" - poinformował szef gabinetu prezydenta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA