REKLAMA

Krzysztof Szczerski: W każdej rozmowie polsko-niemieckiej pojawia się temat reparacji

  • Autor: PAP/AT
  • 20 marca 2018 12:31
Krzysztof Szczerski: W każdej rozmowie polsko-niemieckiej pojawia się temat reparacji Angela Merkel i Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski)

Stanowisko w tej sprawie jest bardzo jasne - w każdej rozmowie polsko-niemieckiej ten temat jest poruszany przez prezydenta - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany, czy prezydent Andrzej Duda wspomniał o temacie reparacji wojennych w poniedziałkowej (19 marca) rozmowie z kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Szczerski był pytany w radiu RMF FM, czy podczas wizyty kanclerz Niemiec Angeli w Warszawie poruszany był temat reparacji wojennych.

"Prezydent o reparacjach mówił ministrowi spraw zagranicznych Niemiec, wczoraj było to tak naprawdę tematem, był tylko zarysowany (...), że istnieje. W relacjach polsko-niemieckich dzisiaj (jest) kwestia także odpowiedzialności historycznej" - powiedział Szczerski.

Czytaj też: Mularczyk: W interesie Niemiec powinno być uregulowanie odszkodowań za drugą wojnę światową

Dopytywany, czy prezydent Duda wspomniał o kwestii reparacji wojennych podczas rozmowy z Merkel, Szczerski odparł, że "ten temat jest w relacjach polsko-niemieckich".

"Natomiast pamiętajmy, że prezydent także oczekuje na zaawansowanie prac eksperckich tutaj w Polsce, nie ma stanowiska rządu w tej sprawie, nie ma jeszcze tej formalnej ścieżki jakichkolwiek wniosków, jakie rząd musiałby zgłosić w tej sprawie. Więc czekamy, jeśli te prace będą zaawansowane także w Polsce, na poziomie eksperckim i formalnym" - zaznaczył Szczerski.

"Stanowisko Polski i pana prezydenta w tej sprawie jest bardzo jasne: w każdej rozmowie polsko-niemieckiej ten temat się pojawia, jest poruszany przez prezydenta" - powiedział Szczerski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • aaa 2018-03-20 12:40:10
    a co z odszkodowaniem od Rosji/ZSRR? Niemcom to chociaz kawalek ziemi wydarlismy ... a nasze ziemie wschodnie? w Kozangrodku na Bialorusi cos sie mojej babci nalezy, uciekli zostawiajac wsyzstko ...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA