REKLAMA

Krzysztof Szczerski: Wizyta pary książęcej Kate i Williama wizytą szacunku i przyjaźni

  • Autor: PAP/JS
  • 14 lipca 2017 15:06
Krzysztof Szczerski: Wizyta pary książęcej Kate i Williama wizytą szacunku i przyjaźni Para książęca Kate i William (fot. youtube.com)

Wizytę brytyjskiej pary książęcej Kate i Williama w Polsce traktujemy jako wizytę szacunku i przyjaźni, nie ma ona charakteru politycznego - podkreślił w piątek na konferencji prasowej szef gabinetu politycznego prezydenta Krzysztof Szczerski.

Według niego wizyta brytyjskiej pary książęcej ma pokazać dobre relacje społeczne, międzyludzkie i międzypaństwowe Polski i Wielkiej Brytanii.

Szczerski poinformował, że para książęca William i Kate wraz z dziećmi przybędzie do Warszawy w poniedziałek wczesnym popołudniem, następnie będzie podjęta przez parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Ok. g. 15.15 para książęca odbędzie spacer po Krakowskim Przedmieściu. Obie pary książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie, na którym książę William wygłosi przemówienie.

W Warszawie para książęca wraz z dziećmi zamieszka w Belwederze. Drugi dzień wizyty w Polsce para książęca spędzi w Gdańsku.

Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencka. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA