REKLAMA

Kto został senatorem w Opolu? 29,7 proc. poparcia

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 07:32
Kto został senatorem w Opolu? 29,7 proc. poparcia wWokręgu tym o mandat w Senacie ubiegało się 8 kandydatów. Fot. premier.gov.pl

Prof. Piotr Wach (PO) ponownie zostanie senatorem z okręgu 52, obejmującego miasto Opole i powiat opolski - wynika z nieoficjalnych danych opolskiego Krajowego Biura Wyborczego, po przeliczeniu stu procent głosów obwodowych komisji wyborczych.

Jak powiedział dyrektor opolskiej delegatury KBW Rafała Tkacz, Wach w swoim okręgu uzyskał 29,7 proc. poparcia, zdobywając 27 693 głosy.

Senator od trzech kadencji

Prof. Piotr Wach to m.in. były rektor Wyższej Szkoły Inżynierskiej, przekształconej potem w Politechnikę Opolską; także były rektor tejże politechniki.

W latach 2002-2005 radny sejmiku woj. opolskiego. Od trzech kadencji - senator klubu PO. Od lutego br. kieruje strukturami PO w Opolu.

plakat_wach_1000x707_fin_d.jpg

Drugie i trzecie miejsce

Drugi wynik w okręgu 52 miał wywalczyć przewodniczący opolskiej rady miasta Marcin Ociepa, uzyskał 26,6 proc. poparcia. Ociepa związany jest z partią Jarosława Gowina.

W wyborach do Senatu startował z poparciem PiS i Kukiz'15. Jesienią ub. roku wszedł do II tury wyborów samorządowych, w których rywalizował o fotel prezydenta Opola. Przegrał w niej z Arkadiuszem Wiśniewskim.

Trzeci wynik i poparcie 14,9 proc. głosujących miała osiągnąć burmistrz Prószkowa Róża Malik, kandydatka Mniejszości Niemieckiej.

Walka 8 kandydatów

W sumie w okręgu tym o mandat w Senacie ubiegało się 8 kandydatów.

 W wyborach do Senatu w 2011 roku Wach zwyciężył zdobywając 35 934 głosy, tj. poparcie 38,94 proc. wyborców. Frekwencja wyniosła wówczas 45,91 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA