REKLAMA

Kuchciński: Opozycja przekroczyła granicę. Prokuratura powinna zająć się posłami

  • Autor: PAP/AT
  • 10 stycznia 2017 07:15
Kuchciński: Opozycja przekroczyła granicę. Prokuratura powinna zająć się posłami Opozycja złamała Regulamin Sejmu, a także Kodeks karny - uważa marszałek (Marek Kuchciński, fot.marekkuchcinski.pl)

• Uważam, że prokuratura z urzędu powinna przeanalizować zachowania posłów opozycji i rozpocząć formalne kroki - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
• Radykalne ugrupowania opozycyjne przekroczyły granicę, złamały Regulamin Sejmu i Kodeks karny -  stwierdził marszałek.

"Wyobrażam sobie opozycję normalną, która stosuje metody demokratyczne, która podporządkowuje się przepisom wewnętrznym, Regulaminowi Sejmu i w ten sposób działa. Tak działało PiS przez ostatnie osiem lat, byliśmy opozycją bardzo nieelegancko traktowaną" - powiedział Kuchciński w poniedziałek w TVP Info.

W tej sytuacji - mówił marszałek Sejmu - "uważam, że te ugrupowania opozycyjne radykalne, nazwijmy je, przekroczyły granicę, złamały Regulamin Sejmu, a także Kodeks karny".

Na uwagę, że jeśli posłowie łamią prawo, Kodeks karny, to powinni ponieść konsekwencje, marszałek Sejmu powiedział, że "powinni ponieść konsekwencje".

Czytaj też: Kuchciński: Apeluję do posłów zajmujących salę plenarną, by opuścili Sejm

"Uważam, że tutaj... To jest dylemat, czy Kancelaria Sejmu, marszałek Sejmu powinni oficjalnie wystąpić do prokuratury w tej sprawie. Do tej pory, jak sobie przypominam, w żadnej kadencji takich działań nie było. Nie chciałbym wprowadzać precedensu. Sprawa jest moim zdaniem otwarta. Uważam, że prokuratura z urzędu powinna przeanalizować te zachowania tych posłów i rozpocząć formalne kroki" - powiedział Kuchciński.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA