REKLAMA

Kuchciński upoważnił komendanta Straży Marszałkowskiej, aby wystąpił z żądaniem ochrony Sejmu i Senatu

  • Autor: PAP/JS
  • 11 stycznia 2017 16:16
Kuchciński upoważnił komendanta Straży Marszałkowskiej, aby wystąpił z żądaniem ochrony Sejmu i Senatu Marszałek Sejmu Marek Kuchcińsk (Marek Kuchciński, fot.marekkuchcinski.pl)

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński upoważnił komendanta Straży Marszałkowskiej do występowania do instytucji państwowych z żądaniem udzielenia niezbędnej pomocy w zakresie realizacji przez Straż zadań z zakresu ochrony Sejmu u Senatu.

"Marszałek Sejmu Marek Kuchciński upoważnił komendanta Straży Marszałkowskiej do występowania do instytucji państwowych, organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz jednostek gospodarczych, prowadzących działalność w zakresie użyteczności publicznej, z żądaniem udzielenia niezbędnej pomocy w zakresie realizacji przez Straż Marszałkowską zadań z zakresu ochrony Sejmu u Senatu" - czytamy w pełnomocnictwie marszałka Sejmu datowanym na 11 stycznia.

Treść pełnomocnictwa ujawnił na Twitterze poseł PO Sławomir Nitras. Jak podkreślił, pismo Kuchcińskiego wskazuje na to, że marszałek Sejmu wzywa BOR na pomoc Straży Marszałkowskiej. "Sejm będzie pod kontrolą BOR. Wschodem wieje" - napisał Nitras na Twitterze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Polak 2017-01-12 08:19:34
    Tak trzymać Panie marszałku - nie chcą pracować w sejmie to niech idą odśnieżać ulice.Najlepiej za najniższą krajową może wtedy nabędą odrobinę rozumku .
  • antyPO 2017-01-11 21:10:05
    Nitras, Petru, Schetyna, bez problemu znajdziecie zajęcie w cyrku.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA