REKLAMA

Kukiz'15 apeluje do szefów MS i MSWiA ws. wyjaśnienia okoliczności śmierci działacza ugrupowania

  • Autor: pt/pap
  • 22 listopada 2016 11:06
Kukiz'15 apeluje do szefów MS i MSWiA ws. wyjaśnienia okoliczności śmierci działacza ugrupowania Stanisław Tyszka (fot.twitter.com)

•  Politycy Kukiz'15 zaapelowali do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o objęcie osobistym nadzorem śledztwa ws. okoliczności śmierci działacza Kukiz'15 w Garwolinie.
• Zwrócili się też do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka o rozpoczęcie postępowanie wyjaśniającego w garwolińskiej policji.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) powiedział we wtorek (22 listopada) na konferencji prasowej w Sejmie, że w niedzielę zmarł w szpitalu w Garwolinie działacz Kukiz'15 Ireneusz F. Dodał, że względu na dobro rodziny nie zostanie ujawniona tożsamość działacza Kukiz'15.

"Kurier Garwoliński" napisał, że w niedzielę w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie zmarł 36-letni Ireneusz F., mężczyzna, który był doprowadzony przez policję do odbycia kary 25 dni aresztu; 15 listopada w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w garwolińskiej komendzie powiatowej policji próbował popełnić samobójstwo; okoliczności próby samobójczej bada prokuratura.

Posłanka Kukiz'15 Anna Siarkowska zauważyła, że działacz Kukiz'15 był mocno skonfliktowany z lokalną policją w Garwolinie, m.in. wielokrotnie otrzymywał mandaty drogowe za drobne wykroczenia, takie jak niezapięte pasy, czy zignorowanie znaku drogowego. "Tym razem też dostał wyrok za niezapłacenie mandatu drogowego" - powiedziała.

"Od rodziny wiemy, że po tym, co się stało na komendzie, na ciele miał wiele siniaków, m.in na nerkach i na łydce" - podkreśliła Siarkowska.

Posłanka Kukiz'15 powiedziała, że koniecznie trzeba wyjaśnić, co się wydarzyło na komendzie w Garwolinie. "Znamy Irka i wiemy, że to nie był człowiek, który by się targnął na swoje życie w wyniku kary 25 dni aresztu" - zaznaczyła Siarkowska.

Politycy Kukiz'15 zaapelowali "o wyłączenie ze sprawy prokuratury rejonowej w Garwolinie i przekazanie śledztwa prokuraturze wyższego rzędu" oraz o "zabezpieczenie nagrań z monitoringu w komendzie, monitoringu miejskiego, również monitoringu w radiowozie i o udostępnienie tych nagrań rodzinie".

"Prosimy o objęcie osobistym nadzorem śledztwa przez ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę, (apelujemy) też do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka o rozpoczęcie postępowania wyjaśniającego w garwolińskiej policji" - powiedziała posłanka Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • martin 2016-11-22 11:30:59
    A ci od kukiza 15 to jacys lepsi ??? nie przestrzegał prawa i znaków drogowych to dostawał mandat . Ilu ludzi umarło po ""odwiedzinach ""posterunków policyjnych ??? tego tak naprawdę nikt nie wie i z ta sprawa należny cos uczynić . Kukizowcy 15 oskarżają policje ??? czy nie wierzą w samobójstwo ???
  • KukłaPIS 2016-11-22 11:24:34
    Kolesiostwo w wykonaniu Kukiz 15'. Czemu nie interesują się innymi przypadkami?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA